Altın, BTC ve Gümüş Yatırımcıları Dikkat! Uzman: Bundan Almayın

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 18 Ocak 2022
33 görüntülenme
silver gold bitcoin 3148822 1920

Yatırımcılar yeni araçlar aramaya devam ederken bazı uzmanlar yatırımcıları uyarıyor. Pek çoğunun değer deposu olarak radarında tuttuğu altın, Bitcoin (BTC) ve gümüş gibi varlıklar oluyor. Ancak, bir uzmana göre bunlardan birine yatırım yapılmaması gerek. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı: Gümüş almayın

Yatırım araçları arasında popülerlerden biri olan gümüş, özellikle uygun fiyatıyla yatırımcıları cezbediyordu. Ancak, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, bu varlığa yatırım yapılmaması gerektiğini; çünkü gerek kısa vadede, gerekse uzun vadede ciddi bir kazanç sunmayacağını iddia etti. Birçok uzman, birçok endüstride kullanılmasından dolayı gümüşü tavsiye ediyor. Yıldırımtürk ise bu durumun kalıcı olmadığı görüşünde.

Credit Suisse'dan Can Sıkan Tahmin: Altın Bu Seviyelere Düşebilir!

Yıldırımtürk, insanların “ucuz diye gümüş” aldığını, “1 kilo altın almak yerine 68 kilo gümüş alındığını”, ancak bu varlığın pek fazla yükseleceğine inanmadığını belirtiyor. Uzmana göre gümüşün ons fiyatı, maksimum 26.5 doları görebilir. Yazım sırasında gümüş ons, 22.86 dolarda. Gümüş yerine altına yapılacak yatırımın daha çok getiri sunacağını düşünen Yıldırımtürk, “Gümüş yerine altın alınsa daha kar edilir.” diyor. Bundan sonraki süreçte sarı metalin dolar bazlı yükselişe geçebileceğini, bu nedenle yatırımcıları gümüşe yönlendirmek istemediğinin altını çiziyor. Özellikle “işlenmiş gümüşün alınmaması” gerektiğini, hatta bu varlığı satın alanın “son sahibi” olacağını belirtiyor. Altını, tasarruf açısından daha önemli gördüğüne dikkat çeken uzman, altın ve dolar arasında da altını seçeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

screen shot 2022 01 18 at 8.10.56 am
SHIB, DOGE ve FLOKI Çöktü: Bu Şaşırtan Meme Coin ise Patladı! Pazartesi gününün düzeltici fiyat hareketleri piyasa genelinde %3’e varan düşüşlerle sonuçlandı. Süreçte Dogecoin (DOGE) 24 saatlik zararını %2.8 düzeyinde tutarken, Shiba Inu (SHIB) %7’ye kadar geriledi. İlginç bir şekilde, küçük hacimli Baby Shiba Coin (BABYSHIBA) son 24...
Buğra Çağlar 18 Ocak 2022