Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!
Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları, haftayı yükselişle açtı ve 1.760 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte, haftanı gündeminde kritik veriler ve altın için önemli teknik seviyeler var. Analist Ross J Burland, altının teklifte oyalandığını ve gözlerin 4 saatlik direncin kırılmasında olduğunu söylüyor. Analiste göre, Fed konuşmacıları bu hafta altın fiyatı için muhtemelen kritik bir tema olacak.

Piyasa Fed konuşmacılarını yakından takip edecek

Altın fiyatı, dolar ve tahvil getirilerinin düşmesiyle Cuma günü yüksek kapattı. Ancak, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırım duruşunu geri çekeceği beklentileri üzerine yalnızca küçük bir haftalık kazanç sağlamayı başardı. Değerli metalin fiyatı bu tür beklentiler üzerine geçen ay %6’dan fazla artış kaydetti. Bu yüzden, önümüzdeki hafta bu açıdan oldukça önemli olacak.

TD Securities analistleri, Fed Başkanı Jerome Powell ve NY Fed başkanı James Williams’ın bu haftaki Fedspeak programında manşetleri paylaşacağını söylüyor. Ayrıca, her ikisinin de sıkı işgücü piyasası ve artan hizmet enflasyonunun Fed’in yürüyüşe devam etmesini ve muhtemelen daha uzun sürmesini gerektirdiğini açıkça belirtmesini bekliyorlar. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Piyasalar daha düşük artırım olasılığını memnuniyetle karşıladı. Bununla birlikte, uygun şekilde daha yüksek bir nihai faiz oranına ulaşma ihtiyacını vurgulayarak buna karşı koymalarını bekliyoruz.

Altın fiyatı teknik analizi: Altın boğaları hareket ediyor

Teknik analist Ross J Burland, altın fiyatı teknik görünümünü grafikler üzerinden analiz ediyor. Aşağıda, altın fiyatının çok zaman dilimli analizinde mevcut durum gösteriliyor.

Altın fiyatı haftalık grafik

Fiyat, 1.730 dolar civarındaki yapıya geri dönüyor. Ayrıca, Fibonacci ölçeğinde daha derin testlere gitmek için biraz daha zamana sahip olması mümkün. Bununla birlikte, trendin arka tarafında yer alan eğilim, uzun vadede yukarı yönlü.

Altın fiyatları günlük grafik-1

Günlük grafiğin harmonik paterni de yükseliş gösteriyor. Fiyat zaten önceki yükseliş dürtüsünün %61,8’lik bir oranını düzeltti. Şimdi burada destek buluyor.

Altın fiyatı
Altın fiyatları günlük grafik-2
Altın fiyatı
Altın fiyatları 4 saatlik grafik-1

Boğaların şimdi 1.758 doların üzerine çıkması gerekiyor.

Altın fiyatı
Altın fiyatları 1 saatlik grafik

Altın fiyatları, yazı sırasında %0,53 artışla 1.762 dolar seviyesinde işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,38 artışla 1.760,8 dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!