2 Ekonomist: Altın Fiyatı, Haziran’dan Sonra Bu Seviyelerde!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Mayıs 2022
7 görüntülenme
gold prices hit new session highs on strong us data

Altın fiyatı yükseliş yaşamaya devam ederken yatırımcılar, fiyatın yükselişe devam edip etmeyeceği konusunu merak ediyor. Bu iki uzman konuya yönelik açıklamalarını paylaştı. İşte ikisi de değerli metale yönelik yükseliş tahmini yapan iki ünlü ekonomistin değerli metal hakkında düşünceleri…

Mehmet Ali Yıldırımtürk: Ons altın fiyatı  2.000-2.150 dolar olacak

Altın, fiyat açısından hareketli zamanlar geçiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere gram altın, geçtiğimiz günlerde 980 lirayı gördü ve ardından 965 liraya geriledi. Uzmanlar, düğün sezonunun gelmesiyle birlikte genel olarak yükseliş hissiyatı sergiliyor. Bazı uzmanlar, ons altındaki yükselişi de dikkate alarak, gram altının gelecek aylarda 1.050 ve 1.250 lira aralığını görebileceğini düşünüyor.

"Şoklara Hazır Olun" Analist, Altın'da Bu Seviyeleri Bekliyor!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, ons altının 1.800-1.900 dolar aralığında hareket etmesinin ardından Haziran sonrasında faiz artışları ile birlikte 1.950 dolar üzeri seviyelerin görülebileceğine inanıyor. Yıldırımtürk’e göre sene sonuna doğru ons fiyatı 2.000-2.150 doları görecek. Buna sebep olarak gıda enflasyonu ve jeopolitik riskler gibi sorunlara dikkat çekiyor.

Artuğ Çetin: 7.000-10.000 dolarlık fiyatlar göreceğiz

Altının hangi yöne gideceğini merak eden yatırımcıların takip ettiği bir başka isim olan Artuğ Çetin, altına yönelik rekor bir tahminde bulundu. Uzman, altının bundan sonraki döemin en sağlam adresi olduğunu belirtiyor. “Artık aşırı borçlanmış, borca dayalı para sistemi sorgulanır hale geldi,” ifadelerini kullanan uzman, mevcut para sisteminin tartışmalı olduğunu söylüyor. 2028-2030 yılları arasında altının ons fiyatında 7-10 bin dolarlık seviyelerin görülebileceğini düşünüyor.

Haftalık Altın Fiyatları Tahmini Geldi: Bu Seviyeler Kırılabilir!

Ancak uzman, altının fiziksel şekilde alınması gerektiğini vurguluyor. Dijital altının varlığının olmadığını belirtiyor. “Bankaların bunu saklayıp saklamadığını bilmiyoruz. Kendi kendine bunu sakla. Bu daha akıllıcadır. Bunu gümüş için de platin için de söylüyorum. Bundan sonra değerli madenler kazandıracak,” ifadelerini kullanıyor.  Uzman isim son olarak, altının kendisi için “tek para birimi” olduğunu söylüyor. Altının önümüzdeki dönemde nasıl hareket edeceğini zaman gösterecek…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

crypto markets 7 sixteen nine
Ekonomist: Bitcoin’i Sevmiyorum! Bu Altcoin’den Alıyorum Real Vision CEO’su ve makro gurusu Raoul Pal, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) uzun vadede Bitcoin (BTC)’den daha iyi performans göstereceğine inandığını söyledi. Ünlü ekonomist, Ethereum’da neden Bitcoin (BTC)’den daha fazla boğa olduğunu açıklıyor Raoul...
Buğra Çağlar 29 Mayıs 2022