Altın Fiyatı için Bu Hafta İzlenecek Seviyeler Açıklandı!

KWN Maguire II 12162016
KWN Maguire II 12162016
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa analisti Dhwani Mehta’ya göre, altın fiyatı toparlandı, ancak daha güçlü dolar faizleri arasında henüz ormandan çıkmadı. Analist, altının kaderinin, çok önemli Fed kararına ve ABD NFP verisine bağlı olduğunu belirtiyor ve altın fiyatının 1.780 doların altına düşmesini, Fed öncesinde uğursuz bir işaret olarak değerlendiriyor.

Gözler Fed’de ve açıklanacak ABD NFP verisinde olacak

Dhwani Mehta’ya göre, altın boğaları, Cuma günkü PCE enflasyonunun yükselmesinin ardından beklenenden daha erken bir faiz artırımına ilişkin ipuçlarıyla birlikte, çok önemli ABD Merkez Bankası (Fed) politika kararı öncesinde son dans için geliyor. 

Altın fiyatı

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, ABD doları, Hazine faizlerinin yeni bir aya başlamasıyla birlikte büyük ölçüde yüksek kalmaya devam ediyor. ABD Tarım Dışı İstihdam Bordroları (NFP) bu Cuma günü yayımlanacak. Söz konusu veriler, altın fiyatı için bir sonraki yönü belirlemeye yardımcı olacak.

Altın fiyatı için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Analist, Teknik Confluences Dedektörü’nün, altının toparlanma yolunda 1.789 dolardan güçlü dirence yaklaştığını gösterdiğini belirtiyor ve bu engelin, bir aylık Fibonacci %38,2’nin ve bir günlük SMA100’ün yakınsaması olduğunu vurguluyor. Dhwani Mehta, analizine şöyle devam ediyor:

Bir günlük SMA200 ve dört saatlik SMA10’un birleştiği 1.792 dolarlık bariyeri üstlenmek için ikincisinin üzerinde sürekli bir hareket gerekiyor. Sırada, altın boğalar, bir saatlik SMA100, bir günlük SMA5 ve bir haftalık Fibonacci %61,8’in kesişimi olan 1.796 doları görüyor. Yükseliş momentumu azalmadan kalırsa, bir aylık %23,6 Fibonacci 1.798 dolar alıcıların radarında olacak.

Altın fiyatı

Analiste göre, bir önceki günün en yüksek ve pivot noktası olan 1.801 dolar civarındaki bir günlük R1’in buluşma noktası, altın boğalar için geçilecek seviye olacak. Analist, Flip tarafında, bir günlük SMA50 ve bir haftalık Fibonacci %23,6’nın birleştiği 1.782 dolardaki önceki dirençte güçlü destek görüldüğünü hatırlattıktan sonra şu seviyelere dikkat çekiyor:

Bir sonraki kritik talep alanı, dört saatlik SMA100, bir günlük Fibonacci %23,6 ve önceki en düşük dört saatlik seviyenin çakıştığı 1.778-1.780 dolar civarında hizalanıyor. Daha güneyde, bir önceki günün en düşük seviyesi ile Fibonacci %61,8’in bir aylık 1.772 dolarda birleşmesi, yükseliş taahhütlerini test edecek.

Dhwani Mehta, altın fiyat tahmini için teknik analiz verilerinin Teknik Confluences Dedektörü’ndeki görüntüsünü paylaşıyor:

Altın fiyatı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın Fiyatı için Bu Hafta İzlenecek Seviyeler Açıklandı!