İşte Güncel Altın Fiyatı Tahminleri, Seviyeler ve Yorumlar

38838914 24 06 2016 SOUTH KOREA MARKETS BREXIT
38838914 24 06 2016 SOUTH KOREA MARKETS BREXIT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine getirilerindeki toparlanmaya rağmen altın fiyatı 1.750 dolarda tutuldu. Doların geri çekilmesi ve risk iştahı şimdi altın fiyatının dibini oluşturdu. Credit Suisse stratejistleri ve analist Dhwani Mehta, altın için önemli tahminlerde bulundu. Kriptokoin.com olarak, bu tahminleri ve detaylarını sizler için derledik…

Credit Suisse stratejistleri: Altın fiyatı bu seviyelere bakıyor!

Altın fiyatı, haftaya güçlü bir temelde başladı ve ABD Hazine getirilerindeki bir yükselişin ortasında 1.750 dolarlık psikolojik engeli aştı. Yükselen enflasyon beklentileri, FED‘in para politikasını beklenenden daha erken sıkılaştırmasını gerektiriyor ve bu da piyasalarda faiz oranlarının yükselmesine neden olacak.

Altın ve Dolar İçin Önemli Hafta: İşte İzlenecek Gelişmeler!

Bu arada, Çin Evergrande’ye ilişkin belirsizlik ve ABD-Çin ticaretinde altın fiyatlarındaki düşüşü sınırlayan yeni dalgalanmalar nedeniyle piyasa hissiyatı genel olarak sakin kalıyor.  Uzmanlara göre, ABD dolarının değer kaybetmesi de altın fiyatlarındaki artışa katkıda bulunuyor. Altın fiyatı şimdi net bir yön sunmazken Credit Suisse’deki stratejistlere göre, daha geniş riskin aşağı yönlü olduğu görülüyor. Credit Suisse stratejistleri konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Aşağı yönlü baskının arttığı görülse de yalnızca 1.691/77 doların altında önemli bir düşüş, eğilim değişikliği olabilir ve daha sonra destek 1.620/15 dolardan sonra 1.565/60 dolarda görülüyor. Sadece 1.834 doların üzerinde bir kırılma, 1.860 dolara, ardından 1.917 dolara daha derin bir toparlanmayı besleyebilir. Altın muhtemelen reel getirilerdeki yükselişin önüne geçti, ancak yine de 10 yıllık ABD reel getirilerinin bu yılın başlarında görülen yüksek seviyelerini yeniden test etmek için daha da yükselmesi için bir alan görüyoruz. Bu da XAU/USD’nin baskı altında kalacağını gösteriyor. USD’deki tabanın da bir ters rüzgar olduğunu kanıtlaması muhtemel. 

Altın'da "Double Top" Formasyonu! "Bu Seviyeleri Görebiliriz"

Dhwani Mehta, yatırımcıların izlemesi gereken seviyeleri belirledi

Altın analisti Dhwani Mehta, yatırımcıların izlemesi gereken seviyeleri belirledi. İşte analistin yorumları ve altın fiyatı için dikkat çektiği seviyeler:

Teknik birleşme dedektörüne göre altın, kritik destek taleplerini 1.749 dolardan test ediyor. Altın daha sonra 1.744 doları test edilebilir. 1.739 dolar, bir günlük S3 pivotu ile bir haftadaki %61,8 Fibonacci’nin birleştiği seviye olacak. Öte yandan, haftalık %23.6 Fibonacci okumasının bir saatlik SMA50 ve bir günlük SMA10 ile çakıştığı 1.754 dolar civarında güçlü bir direnç görünüyor. Bir sonraki yukarı yönlü hedef 1.759 dolar, günlük Fibonacci seviyesinin %38,2 olması bekleniyor. Ardından, önceki günün en yüksek seviyesi olan 1.764 dolar, toparlanma ivmesi üzerinde şüphe uyandırabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Güncel Altın Fiyatı Tahminleri, Seviyeler ve Yorumlar