2 Analist: Altın Fiyatı, Yakında Bu Seviyelere Gerileyebilir!

Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Tarihler ve Gelişmeler Çok Kritik!
Google News

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD Merkez Bankası’nın artan enflasyonu bastırmak amacıyla faiz oranlarını yükseltmesinin yaygın olarak beklendiği bir sonraki politika toplantısına baktığı için oldukça kontrollü hareket eden altın fiyatı, ABD piyasalarının açılmasından sonra yaklaşık %1,50 artarak 1.840 doları gördü. Bununla birlikte analistler Fed beklentileriyle altının yakında gerileyeceğini söylüyor.

“Altın fiyatı, Fed faiz beklentileriyle hareket ediyor”

Ukrayna ve Rusya ile ilgili endişeler de dahil olmak üzere devam eden jeopolitik gerilimlerin, bazı yatırımcıları altın satın almaya iten güç olabileceğini belirten IG Markets analisti Kyle Rodda şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ancak büyük resimde, bu sorun Fed politikasına kıyasla önemsiz. Altın piyasası Fed faiz beklentileriyle hareket ediyor.

ABD Doları endeksi (DXY), Fed’in 25-26 Ocak’taki toplantısı öncesinde agresif faiz artırımı tahminleri üzerine ABD Hazine tahvillerinin iki yılın en yüksek seviyelerine yükselmesiyle desteklendi ve haftalık en yüksek seviyesin hemen altında bir yerde kaldı.

Altın fiyatı

Daha yüksek faiz oranları, getirisi olmayan külçenin cazibesini azaltma eğilimindedir. CMC Markets UK baş piyasa analisti Michael Hewson ise, faizler yükselmeye devam etmesi durumunda, altının 1.800 dolara düşmesinin muhtemel olduğunu, ancak altının hala son birkaç ayda bulunduğu aralıkta kaldığını söylüyor:

1.830 dolar seviyesinin kısa vadede oldukça aşılmaz olduğunu kanıtlıyor. Faizlerde daha fazla artış ve doların altın fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturması muhtemel görünüyor.

Bununla birlikte yazının yazıldığı sıralarda analistin altın için aşılmaz olarak gördüğü 1.830 dolar seviyesinin aşıldığını ve 1.840 doların görüldüğünü belirtmemiz gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku