“Fazlaca Satılabilir!” Analist, Altın’ın Göreceği Seviyeleri Verdi!

Vural Erkan
Vural Erkan 30 Kasım 2021
9 görüntülenme
3000

Piyasa analisti Christopher Lewis, altın piyasalarının, bir sonraki yönünü belirlemeye çalışırken, son birkaç seansta olağanüstü derecede dalgalı olduğunu belirtiyor. Kriptokoin.com olarak Christopher Lewis’in analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Eğer öyleyse, altın büyük ölçüde satılacak”

Bununla birlikte analiste göre, hemen yukarıda oturan 200 günlük EMA biraz sorun olabilir, ancak günün sonunda 200 günlük EMA da düz görümünü koruyor, yani şu ya da bu şekilde çok fazla bir eğilim göstermediği anlamına geliyor. Christopher Lewis, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Çok fazla gürültülü davranış gördük. Bunların çoğu, tahvil piyasalarına ve daha yüksek faiz oranları belirtileri gösterip göstermediklerine bağlı olacak. Eğer öyleyse, altın büyük ölçüde satılacak.

Altın

“ABD dolarına da dikkat edin” diyen analist, biraz negatif bir korelasyonu olduğunu ve bunun da yine de tahvil piyasasına geri döndüğünü belirtiyor. Christopher Lewis, 200 günlük EMA’nın üzerine çıkabilirse, o zaman 1.820 dolar seviyesinde bir girişim olduğunu düşünüyor. Ancak bunun, üstesinden gelmenin çok zor olacağını düşündüğü bir alan olduğunu ifade ediyor ve bunu kırabilirse, tekrar satın almayı düşünmeye başlayacağını belirtiyor. 

Analiste göre, dezavantajı ise, piyasanınaa yeni satışlardan bu yana 1.775 dolar seviyesinin altına inmesi, oldukça hızlı bir şekilde 1.750 dolar seviyesine inme olasılığını ortaya çıkarıyor. Christopher Lewis, analizini şu yorumla bitiriyor:

Bu elbette daha çok bir teslimiyet olurdu, ancak son zamanlarda gördüğümüz gibi, bu kesinlikle çok güçlü bir ayı piyasası ve aynı davranışın daha fazlasını görmeye devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bigstock Side View Of H
Bir DeFi Altcoin’i Hacklendi: Bu 8 Coin’den Çalındı! Bir DeFi altcoin projesi olan MonoX Finance (MONO), bir saldırının son kurbanı oldu ve erken tahminler, saldırganların çeşitli kripto para birimlerinde 30 milyon doların üzerinde ele geçirmeyi başardığını gösteriyor. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya deva edin. DeFi...
Vural Erkan 30 Kasım 2021