Altın Fiyatları Bu Hafta Nasıl Hareket Edecek? 2 Usta Analist Seviyelerle Açıkladı

Serkan Eser
Serkan Eser 15 Şubat 2021
0 görüntülenme
crucible 01 article 09 pic 01

Altın fiyatları (XAU/USD), geçen hafta 1.811 dolara kadar düştükten sonra toparlanmaya çalışıyor. ABD ekonomik toparlanmasının hızına ilişkin şüphelerle beslenen ABD doları zayıflığı, XAU boğalarına destek sunmaya devam ediyor. Küresel olarak hızlı aşılamanın artması, piyasadaki ruh halini desteklemeye devam etse de altın’ın ilerlemesini sınırlandırıyor. Piyasalar, sarı metale yeni bir ivme kazandıracak olan ABD’deki gelişmelere odaklanmış durumda.  Peki altın teknik grafiklerde nasıl konumlanıyor? Sarı metala yönelik tahminler nelerdir?

Dhwani Mehta, altın’daki hedeflerini ve izlenecek seviyeleri paylaştı

Popüer altın piyasası uzmanı Dhwani Mehta, yeni hafta başlarken altın’daki hedeflerini ve izlenecek seviyeleri paylaştı. Analiste göre, ilk kritik seviye 1.827 dolar seviyesidir. Bir sonraki ilgili direnç Dhwani Mehta’ya göre, bir günlük SMA5 ile bir günlük R1’in kesiştiği 1.832 dolarda görülüyor. Dhwani Mehta’ya göre, 1.842 dolar seviyesi XAU boğaları için kırılması zor bir ceviz olacak. 

Altın Şirketinin CEO'su: "Altın, Bitcoin ve Altcoin'lere Karşı Bir Koruma"

Bu seviye, SMA100’ün dört saatlik ve Fibonacci %23.6’nın bir ayda buluşma noktasıdır. Dhwani Mehta’ya göre, daha fazla yükseliş için 1.850 dolar seviyesinin kırılması gerekiyor. Analiste göre, düşüş durumuda satıcılar önceki günün en düşük seviyesi olan 1.811 doları hedefleyecek. Bu seviyenin altında analiste göre, 1.806 dolarlık güçlü bir destek ortaya çıkabilir. 

Warwick Grigor: Bitcoin geçici! Altın fiyatları tekrar yükselecek

Altın fiyatını 2020’de rekor seviyelere çıkaran anlatı bazı analist ve uzmanlara göre hala geçerli. Ancak Far East Capital analisti Warwick Grigor, şimdilik yatırımcıların Bitcoin gibi diğer kısa süreli hikayeleri kovalamaya karar verdiğini söylüyor. Altın ve Bitcoin, şimdi ‘değer deposu’ üstünlüğü için savaşan iki emtiadır. Şu anda bu savaşı Bitcoin kazanıyor. Geçtiğimiz üç ay içinde Bitcoin, 16.000 dolardan yaklaşık 50.000 dolara çıkarak, yüzde 212 artış gösterdi.

Bu Kritik Gelişme Altın Fiyatında Bomba Etkisi Yapabilir

Altın fiyatları, aynı dönemde marjinal olarak 1.827 dolardan 1.818 dolara düştü. Şimdi analistler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, altın’a gidecek bazı yatırım akışlarını çekebileceğini söylüyor. Warwick Grigor, ABD hükümetinden gelecek 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin dünya çapında dalgalanan 16 trilyon dolarlık negatif getirili borcu yalnızca ağırlaştıracağını söylüyor. Bu, genellikle daha yüksek altın fiyatlarına yol açan enflasyon anlamına gelir. Far East Capital analisti Warwick Grigor konya yönelik şunları söyledi:

Hepimiz paranın Bitcoin’e nasıl yönlendirildiğini okuduk, ancak bu sınırlı bir ömrü olan bir dalga. Bu, yalnızca büyük resmin dikkatini dağıtıyor. Bitcoin ticareti yükseliş potansiyeli gösterilmiş olsa da piyasa tersine döndüğünde para kaybetme yeteneği de var. Altın, enflasyondan korunmanın zaman içinde kanıtlanmış ve çok daha muhafazakar bir yolu. Geceleri uyuyabilmek istiyorsanız… Uzun vadeli bir boğa piyasasında bu aşağı yönlü ayağın dönüm noktasını seçmeye çalışırken altın sektörüne tekrar bakmalıyız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2ee78daffac997babf8ba2e0727c4d9e
Başarılı Trader: Satın Alın! Bu 5 Altcoin 50x Fırlayacak Altcoin Daily kurucusu ve ünlü trader Austin Arnold, 50x fırlama potansiyeline sahip ve bu ay satın alınacak ilk beş altcoin projesini açıklıyor. Austin Arnold: DeFi aggregator’u 1inch güçlü potansiyel sergileyebilir Yeni analizinde Austin Arnold,  DeFi aggregator’u 1inch’in...
Serkan Eser 15 Şubat 2021