Credit Suisse Uyardı: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşecek!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 Aralık 2021
7 görüntülenme
200423 gold price

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Covid-19 Omicron varyantının oluşturduğu endişelerle, güvenli liman akışı çeken ve toparlanmaya başlayan değerli metal, varyantın semptomlarının çok ağır olmadığı ve aşıların virüs üzerinde etkin olduğu açıklamalarının ardından gerilemeye başladı. Fed Başkanı Jerome Powell’ın son açıklamaları da kıymetli metal üzerindeki baskıyı iyice artırdı. Altın fiyatları, uzun yatay aralığında yerleşik kalırken, Credit Suisse’deki ekonomistler, sarı metalin 1.759 doları kırması durumunda, uzun vadeli temel desteği 1.691/77 dolarda yeniden test etmesini bekliyor.

“Altın fiyatları için sadece 1.917 doların üzeri, önemli bir yükseliş anlamına gelir”

Credit Suisse’deki ekonomistlere göre altın fiyatları, 1.759 dolarda görülen acil destekle yatay aralıkta sağlam kalmaya devam ediyor ve bunun kırılması durumunda uzun vadeli pivot desteği 1.691/77 dolarda yeniden test edilebilir. Ekonomistler önemli bir dönüş için 1.917 doları işaret ediyor:

“Bu ikinci alanın altında herhangi bir aşamada, bizim görüşümüze göre büyük bir zirveyi işaretler. 1.877 dolarlık direncin şimdi tavan yapması bekleniyor, ancak sadece 1.917 doların üzerinde olması, daha yüksek önemli bir dönüş anlamına geliyor.”

Yazının yazıldığı sıralarda spot altın günlük %1,02 kayıpla 1.763,30 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Altın fiyatları
Altın fiyatları 1 yıllık grafik / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

A1RxOFyB4mL
SHIB, DOGE Değil: Bu Meme Coin Dev Anlaşmaya İmza Attı! Avrupanın en gözde futbol liglerinden biri Almanya’nın Bundesligası; ve onun en köklü ekiplerinden biri Bayer Leverkusen. Ünlü kulüp bundan sonra formasında Floki Inu logosunu taşıyacak. Popülerlikte DOGE ve SHIB ile rekabet halinde olan kripto para Floki Inu...
Zeki Uyanık 2 Aralık 2021