Altın Fiyatları İçin Beklentiler Ne? İşte Önemli İsimlerin Tahminleri

121783118 1
121783118 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen haftaya iyi bir başlangıç yapan altın fiyatları, bireysel satışlar şeklinde ABD’den gelen verilerle parlaklığının bir kısmını kaybetti. Şimdi ise 1.762 dolardan işlem görüyor. Gram altın ise 526 lira civarından el değiştiriyor.

Dünya Altın Konseyi analistleri: Altın fiyatları 3 yıldır çok iyi bir performans gösteriyor

Dünya Altın Konseyi analistleri, altının 2018’den bu yana çok iyi bir performans gösterdiğini söylüyor ve karantina süreci sonrasında gözlemlenen reflasyon ortamında emtia piyasalarının gerisinde kalsa da 2018’den bu yana 1.269 dolardan 1.800 dolara yükselmesiyle yüzde 42’lik bir yükseliş yaşadığını söyledi.

Analist Uyardı: Bu Gelişme, Altın'da Düşüşü Hızlandırabilir!

Bu durumun altına set çekebileceği, ancak stagflasyon döneminin öncesindeki üç yıllık performans göz önüne alındığında altının etkilenmediğini söylüyorlar.  Öte yandan Dünya Altın Konseyi, stagflasyonun ardından reflasyon süreci gelebileceğini, bunun sonucunda da altının cazibesini tekrar kaybedebileceğini söylüyor. Yine de bu olasılığın düşük olduğunu söylüyorlar.

ANZ Bank: Altın gelecek yıl geri çekilme yaşayabilir

ANZ Bank stratejistleri de altına yönelik düşüncelerini paylaştı. Analistlere göre fiyatlar bu yıl 1.850 dolara ulaşsa da, gelecek yıl bu ivmeyi sürdüremeyebilir. Uzmanlar, reel getirilerdeki düşüş sebebiyle altında düşüş yaşanabileceğini söyledi. Banka, Fed’in varlık alımlarındaki azaltım sürecinin karşısında altının düşüş yaşayabileceğini, ancak yüksek enflasyon sebebiyle altının yine de yükselebileceğini, yine daha iyi bir yatırım olarak görülmesini sağlayabileceğini söylüyor.

"Bu Seviyelere Düşebilir" Analist, Altın Fiyatını Analiz Etti!

ABN Amro, altında gerileme bekliyor

ABN Amro analistler, ons altında düşüş bekliyor. Düşüşün ardındaki sebepler olarak ise ABD tahvil faizindeki yükseliş ve ABD doları endeksindeki yükseliş gösteriliyor. Şirketin hazırladığı rapora göre altın bu yıl 1.700 dolara, 2022’nin sonunda ise 1.500 dolara inebilir. Raporda, “Değerli metaller, dolar endeksi ve tahvil faizlerindeki yükselişin etkisiyle son dönemde zayıf seyrederken, zaman zaman gelen tepki alımlarına rağmen zayıflığın süreceğini düşünüyoruz” ifadeleri kullanılıyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere analistler, bu hafta altını etkileyecek gelişmeler olarak Çin’in üçüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) verilerine, İngiltere ve Euro bölgesinden Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerine dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın Fiyatları İçin Beklentiler Ne? İşte Önemli İsimlerin Tahminleri