Altın’ın Hamlelerini Bilen İsim: Bu Tarihte Fırtına Kopacak!

37cda641179d4c6bb27540c6696fcab1
37cda641179d4c6bb27540c6696fcab1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni bir haftaya girerken konsolide olmaya devam eden altın için yorumlar gelmeye devam ediyor. Gelen en son yorumların sonuncusu, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’e ait. Memiş, Mayıs ayına dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı: Mayıs’ta fırtına başlıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere gram altın fiyatına yönelik yıllık bazda 1.450 liralık bir tahmin yapan İslam Memiş, Nisan ayında altın ve müş alımı için son fırsat olduğunu söylüyor. İslam Memiş, Nisan ayının “final ayı” olduğuna dikkat çekerek bu ay döviz kurlarının, altının ve gümüşün gram fiyatlarında son alım bölgelerinin görüldüğünü aktardı. Nisan ayının “final” olmasının ardından Mayıs ayında fırtınanın başlayacağını düşünüyor.

Nokta Atışı Altın Tahminleriyle Bilinen Ekonomist: Haftaya...

Bu nedenle uzman isim, yatırımcılara “neye ihtiyacınız varsa, neye yatırım yapacaksanız bunun kararı Nisan olmalı” diyor. Öte yandan uzman isim bugün açıklanacak olan enflasyon rakamlarına dikkat çekerek enflasyonun yıl boyu yüksek seviyelerde kalacağını düşündüğünü söylüyor. Peki, enflasyondan korunmak için neler yapmak gerekiyor?

Yatırımcılar enflasyondan korunmak için ne yapmalı?

İslam Memiş, yatırımcıların enflasyondan korunması için üç maddeye dikkat çekiyor. Öncelikle, yüzde 60’ın üzerinde enflasyon olacağını kabullenmek gerektiğini aktaran uzmana göre ikinci olarak, altına yönelmekte fayda var. Memiş, bu maddeye yönelik “Kendi paranızı enflasyona karşı korumak için enflasyonun olduğu her yerde altın ve gümüş gibi madenler daha çok koruyucu olduğu için bu tarafa yönelmenizde daha büyür bir avantaj olacaktır,” ifadelerini kullanıyor.

Altın fiyatları, 2022’nin ilk çeyreğini değerli metalin çok yüksek talep gördüğü ve ons başına 2.060 doların üzerinde yeni rekor seviyelere ulaştığı 2020'nin üçüncü çeyreğinden bu yana en iyi kazanımlarla kapatıyor. Ancak, son günlerde, Mart ayının başlarındaki ivmelerini kaybetmiş gibi görünüyor. Bu sırada bir Para Piyasaları Uzmanı olan İslam Memiş, piyasaya yönelik beklentilerini aktardı. İşte detaylar…

Son olarak, Nisan ayındaki “barış hikayesi yazanların rehavetine kapılmadan” hazırlık yapılması gerektiğini savunuyor. İslam Memiş, son olarak, sosyal medyadaki yanlış düşündüğü bir algıdan bahsederek aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sosyal medyada şöyle bir algı vardır. Gram altın bin lira olunca iki bin lira olacak derler. Gram altın 880’lere indiğinde ise 700 lira olacak derler. Böyle bir şey yok. Kendinize bir hedef belirlemeniz lazım. 900 liranın altında kademeli alırım. 883’e geldiğinde yüzde 25 alan aldı, kazandı. Almayan kaybetti, yazık oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın’ın Hamlelerini Bilen İsim: Bu Tarihte Fırtına Kopacak!