3 Kez Bilen Analistten Altın İçin Zirve Tahmini: Çok Yakında!

Gold prices
Gold prices
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg Intelligence, Ekim ayı fiyat yorumlarında, bir yıl önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra altın fiyatının yakında zirveye tırmanacağını söyledi. Analiste göre altının zirve seviyelerine ulaşması “an meselesi”.

Bloomberg analistinden sevindiren altın tahmini

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, “Altının son zirvesinden bu yana sadece bir yıl geçti ve yeniden bu seviyelere ulaşmasının an meselesi olduğuna inanıyoruz. Altın, son 20 yılda çoğu büyük emtiadan daha iyi performans gösterdi,” ifadelerini kullandı.

Efsanevi Yatırımcıdan “Ses Getirecek” Altın ve Bitcoin Yorumu!

Altının tüm zamanların en yüksek seviyesi, Ağustos 2020’de geri alınan ons başına 2.060 doların üzerinde. Yazının yazıldığı sırada, ons altın, 1.757 dolardan işlem görüyor. McGlone, bu yılki başarısızlığına rağmen altının hala kalıcı bir boğa piyasasında olduğuna dikkat çekti ve aşağıdakileri ekledi:

Altın, kalıcı bir boğa piyasasına sahip ve bu eğilim içinde bir düzeltme, göreli değerini artırıyor. Altın dördüncü çeyreğin başlangıcına yaklaşırken çok soğuk görünüyor … Durum, Eylül ayındaki borsa volatilitesinin devam edeceğini gösteriyor ve bu da dördüncü çeyrekte altını desteklemesi gerekiyor.

Ünlü Ekonomist, Altın Fiyatları İçin Alım ve Zirve Zamanını Açıkladı!

“Altının düşmanı, güçlü ABD borsası”

McGlone’un sorduğu soru, altının küçümsenmeye başlanıp başlanmadığı oldu. Analiste göre bu, rallisine devam etmeden önce aşması gereken psikolojik işaret gibi görünüyor. Sarı metal şu ​​ana kadar hayal kırıklığı yaratan bir yıl geçirdi ve enflasyon korkularına ve borç endişelerine rağmen yeni alıcılar çekmeyi başaramadı. Altın, ons başına birkaç kez 1.800 dolar seviyesinden satış yaptıktan sonra, yılbaşından bugüne yüzde 7’den fazla düştü. McGlone’a göre altının önündeki en büyük engel güçlü ABD borsası oldu. McGlone, şu ifadeleri kullanıyor:

Metalin düşmanı – ABD borsası – 2020’nin dip seviyesinden bu yana anlamlı bir geri çekilme yaşamadı. Hisse senetleri daha sürdürülebilir bir sallanma dönemine giriyorsa borsaları; altın, Hazine bonoları ve Bitcoin’i performans için en büyük rakipler olarak görüyoruz. Bu, altının maksimum küçümsenme seviyesine ulaşıp ulaşmadığı sorusunu getiriyor.

6 Analist: Kısa Vadede Altın Fiyatında Bunları Bekleyin!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere McGlone, kripto para dünyasında da Bitcoin tahminleriyle meşhur. Analist, geçtiğimiz yılın başlarında BTC’nin 10.000 doları göreceğini doğru tahmin etmişti. Ayrıca BTC’nin bu yılın Şubat ayında ralli yapıp 50.000 dolar seviyelerine yükseleceğini de bildi. Son olarak BTC’nin 10.000 dolardan 12.000 dolara sıçrayacağını da tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3 Kez Bilen Analistten Altın İçin Zirve Tahmini: Çok Yakında!

Yorumlar kapalı.