“Yeni Dalga” Altın Kâhini: Bu 3 Tarihe Dikkat Edin!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 Ocak 2022
1 görüntülenme
Gold price 16.9 1200x900 1

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu ay yaşanacak olan 3 olaya dikkat çekerek “manipülasyon olabilir” uyarısında bulundu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, bu tarihlere dikkat çekti

Altın ve dolar fiyatları 2022’ye yükselişle girerken uzman isim İslam Memiş, Ocak ayında gerçekleşecek 3 olaydan bahsederek bu tarihlerde manipülasyon olabileceğine dikkat çekti. Altının ve doların yeni yıla yükselişle girmesi konusunda yorumlarını paylaşan Memiş, bu artışı “kararsızlık yaşayan yatırımcılara” bağladı. Memiş, ons altının yılı 1.800 dolar üzerinde kapatmak istemesinin ardında kararsızların fiyatlaması olduğunu söyledi. Bu yatırımcıların, ABD Merkez Bankası (FED) kararları sonrası alış veya satışa karar vereceğini belirtti.

Yatırım Danışmanı Altın'ı Olanları Uyardı: Bu Tarihi Bekleyin!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu ay için de bir uyarı yaparak 3 kritik tarihte “manipülasyon olabilir” dedi. Bu tarihlerin ilki, 3 Ocak. 3 Ocak’ta enflasyon verileri açıklanacak. İkincisi, 20 Ocak. 20 Ocak’ta Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), faiz kararını açıklayacak. Üçüncüsü ise 25 Ocak. 25 Ocak’ta Fed, 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirecek. İslam Memiş’e göre bazı insanlar ekonomiye yönelik önemli kararların alınacağı bu üç tarihi bahane ederek piyasayı manipüle etmek isteyebilir. Ayrıca uzman isim, yoğun Ocak ayı boyunca dalgalı kurun devam edeceğini, düşüşün de yükselişin de geçici olduğunu vurguluyor. Piyasanın, geniş bant aralığında dalgalanarak yoluna devam edeceğine işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

dogecoin
Analistten Korkutan DOGE, SHIB ve Altcoin Tahminleri: 2022’de… IG Group’un yan kuruluşu DailyFX’in kıdemli döviz stratejisti Christopher Vecchio, kısa süre önce Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin’in (DOGE) 2022 yılını iyi geçirmesi durumunda çok şaşıracağını söyledi. İşte detaylar… Analist, DOGE ve SHIB’in iyi bir yıl geçireceğini...
Aslı Dinçer 1 Ocak 2022