Son Çöküşü Bilen Altın Kâhini, Tarih Verdi: 3-4 Ay İçinde…

7b89e136b4 scaled
7b89e136b4 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde zirvelere çıkan altın ve doların sert bir düşüş yaşayacağını söyleyerek yatırımcıları önceden uyaran İslam Memiş, piyasa değerlendirmesi yapmaya devam ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, altının ve doların ileride hangi seviyeleri görebileceğini veya göremeyeceğini açıkladı. Kriptokoin.com olarak uzmanın yorumlarını aktarıyoruz…

Altın ve dolarda sert düşüş olacağını bilen uzman, şimdi ne diyor?

Geçtiğimiz günlerde dolar kuru ve gram altının fiyatı için uyarılar yapan ve bu ikisinde sert düşüşler yaşanabileceğini, “sabırla beklenmesi gerektiğini” belirten İslam Memiş, bu öngörüsünde haklı çıkmıştı. Dolarda 18 lirayı, gram altında ise 1.000 lirayı gördüğümüz zamanlarda sert bir kırılma olacağını belirtmişti. Memiş’e göre doların gerçek rakamı 10 lira.  Altında ise fiyatın tam olarak düşmesi için 585 liranın test edilmesini bekliyor.  Dolarda ise düşüşün sürebilmesi için günlük 12.5 liranın altında kapanış olmasını bekliyor.

3 Analist: Aralık'a Kadar Altın Fiyatında Bunlara Hazır Olun!

Peki, sırada neler var? Bu seviyelerden altın ve dolar alınmalı mı? İslam Memiş, kendi düşüncelerini aktardı. Analiste göre dolarda 12.5 lira seviyesinden kademeli alış yapılabilir. “Yüzde 25’lik dilimler halinde 12.50, 11.5, 10.50 ve 10 lira şeklinde alım yapılması sağlıklı olur. Gram altın için de 750, 700, 680 veya 580 lira seviyeleri gibi kademeli alım tavsiye ediyorum,” ifadelerini kullanıyor.

Son olarak İslam Memiş, gram altın fiyatının 3-4 ay içerisinde tekrar 1.000 lirayı göreceğini düşünmüyor. Dolar kurunun ise, şu anki devlet politikası göz önünde bulundurulduğunda, 3 ya da 4 ay içinde 18 lira seviyesini görmesinin oldukça zayıf bir ihtimal olduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Son Çöküşü Bilen Altın Kâhini, Tarih Verdi: 3-4 Ay İçinde…

Yorumlar kapalı.