Reklamı kapat

Birçok Altın Tahmini Çıkan Ekonomist: Yıl Sonunda…

0 görüntülenme
Birçok Altın Tahmini Çıkan Ekonomist: Yıl Sonunda...

Son dönemde makroekonomik olaylar, tüm piyasaları derinden etkiliyor. Piyasalardaki dalgalanma, altın fiyatlarında da değişimleri beraberinde getiriyor. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarındaki dalgalanmaya yönelik açıklamalarını paylaştı. İşte detaylar…

İslam Memiş: Altın fiyatındaki dalgalanmalar yıl sonuna kadar devam edebilir

İslam Memiş, altındaki dalgalanmaların yıl sonuna kadar yaşanacağını öngörüyor. Ayrıca döviz kuru ve emtia fiyatlarında da sert fiyat hareketleri göreceğimizi düşünmekte. Memiş’e göre özellikle bu sert dalgalanmaların nedeni, döviz kurlarındaki FED etkisi gibi duruyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ABD Merkez Bankası (FED), geçtiğimiz hafta 75 baz puanlık faiz artırımını duyurmuştu. FED’in sert para politikası, altını ve diğer piyasaları belirgin şekilde etkiliyor. İslam Memiş de buna dikkat çekerek “FED Başkanı ve FED üyeleri ciddi açıklamalar yapmaya devam ediyor” diyor.

Dünya Altın Konseyi'nden Altın Fiyatı İçin Yılsonu Tahmini!

ABD Merkez Bankası’nın açıklamaları, direkt olarak ABD Doları Endeksi’ni (DXY) etkiliyor. Bilindiği gibi dolar endeksi, ABD dolarının diğer para birimlerine karşı değerini ölçer. DXY’deki hareketlilik ons altını, ons altın da gram altını etkiliyor. Bu zincirleme etkiden bahseden İslam Memiş’e göre genel anlamda belirsizlik ve riskler de artıyor. İslam Memiş, böyle bir zamanda ons altının 1.615 ila 1.660 dolar arasında işlem gördüğüne dikkat çekiyor. Uzman isim, aşağıdaki açıklamaları yapıyor:

Belirsizlik ve risklerin arttığı dönemlerde de altının ons fiyatı 1.615 ila 1.660 dolar arasında dalgalanıyor. İster istemez gram altında gün bazında günlük 20-30 lira gibi bir dalgalanmayla karşı karşıya kalıyoruz. Yıl sonuna kadar bu dalgalanmalar devam edebilir.

Gram altında 25-30 liralık fark var

İslam Memiş’e göre yatırımcılar, ekranlarda görülen altın fiyatları ile serbest piyasalar arasındaki farkı görmeli. Bu konuya dair uyarı yapan uzman, ekran ile serbest piyasalar arasında gram altın için 25-30 liralık değişim olduğunu belirtiyor. Bunun, özellikle talepten oluştuğunu söylüyor. Ayrıca uzmana göre yıl sonuna kadar bütün merkez bankalarının politikalarında değişim görmeye devam edeceğiz. Memiş, jeopolitik risklerdeki artışla beraber faiz artırımı veya azaltımının söz konusu olacağına inanmakta.

8 Analistten Altın Fiyatı Tahminleri: Bunlara Hazır Olun!

Yine de altın fiyatlarındaki düşüşlerin kalıcı olmayacağını öne sürüyor. Ayrıca Memiş’e göre gram altında 950 ve 1.000 lira arasındaki fiyatlar, alım fırsatı sunuyor.  Mevcut durumda altının ons fiyatı haftayı 1.660 dolar seviyelerinden kapattı. Diğer tarafta gram altın, haftayı 987 lira seviyelerinde sonlandırdı. Önümüzdeki hafta neler olacağını ise zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistler: Binance'deki Bu 3 Altcoin İçin Düşüş Geliyor!
Analistler: Binance’deki Bu 3 Altcoin İçin Düşüş Geliyor! Kripto analisti Filip L, Dogecoin (DOGE)’nin, kırılmalara rağmen düşmeye devam etme riskiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analiste göre, Ripple fiyat hareketinde devam eden büyük XRP boğa tuzağını, yalnızca bir dolu yağışı önleyebilir. Analist Tony M ise, Polkadot’un...
Vural Erkan 2 ay önce