Kıdemli Analist: Altın ve Gümüş’te Sırada Bu Seviyeler Var!

gold 4 scaled
gold 4 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın ve gümüş, iyileştirilmiş grafiklerde enflasyon endişelerinin de etkisiyle 4 haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı. Altın ve gümüş fiyatları ABD’de Perşembe gün ortası işlemlerinde yükseldi ve dört haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı. Kriptokoin.com‘da belirtildiği gibi, metaller, kısa vadeli grafik duruşlarını geliştirerek ve yükselen ve hatta sorunlu fiyat enflasyonuna ilişkin devam eden endişelerle destekleniyor. Aralık altın vadeli işlemleri en son 4.30 dolar artışla 1.798.80 dolardan işlem görüyordu. Aralık Comex gümüşü en son 0,34 dolar artışla 23,51 dolardan ons oldu.

Altın fiyatında ralli mi?

Perşembe günkü ABD veri noktasında, Eylül ayı üretici fiyat endeksi raporunun Ağustos ayına göre %0,5 artarak beklentilerin üzerinde geldiği görüldü. Çarşamba günkü ABD tüketici fiyat endeksi raporu beklenenden biraz daha sıcak bir tablo çizdi. Bu arada, Çin‘de Eylül ayında üretici fiyat endeksi yıllık %10,7 rekor artış kaydetti. Ağustos okuması %9.5 arttı. Büyük dünya ekonomilerinden gelen son enflasyon göstergeleri, Federal Rezerv Başkanı Jay Powell tarafından defalarca ileri sürüldüğü gibi, yüksek enflasyonun geçici olmaktan daha fazlası olabileceğini öne sürüyor. Görünüşe göre altın ve gümüş traderları, tarihin gösterdiği gibi, artan enflasyonist baskıların metaller için yükseliş olduğunu nihayet anlıyor olabilir.

Küresel hisse senedi piyasaları karışıktı ancak gecelik işlemlerde çoğunlukla yükseldi. ABD hisse senedi endeksleri gün ortasında sağlam bir şekilde yükseldi. Hisse senetlerindeki ralli bugün güvenli liman metallerinde yükseliş kaydetti. ABD kurumsal kazanç raporları bu hafta öne çıkıyor. Bugün önemli dış piyasalar, ABD doları endeksinin biraz daha düşük olduğunu görüyor. Nymex ham petrol vadeli işlemleri daha yüksek ve varil başına 81.75 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda %1,54 civarında seyrediyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik görünüm

Teknik olarak, Aralık vadeli altın boğaları, günlük çubuk grafikte yeni başlayan bir yükseliş trendinin ortasında genel kısa vadeli teknik avantaja sahip. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Eylül’ün yükseği 1.836.90 dolarda sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını bu haftanın en düşük seviyesi olan 1.749.90 dolarda sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç bugünün en yüksek seviyesi olan 1.801.90 dolarda ve ardından 1.810.60 dolarda görülüyor. İlk destek bugünün en düşük seviyesi olan 1.787.60 dolar ve ardından 1.775,00 dolar seviyesinde görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Aralık vadeli gümüş ayıları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Ancak bu haftaki kazançlar, günlük grafikte bir fiyat yükselişi başlattı ve aynı zamanda bir piyasa dibinin yerinde olduğunu gösteriyor. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 25,00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 22,00 dolardan sağlam desteğin altında kapatmak. İlk direnç 23.75 dolarda ve ardından 24.00 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek 23.00 dolarda ve ardından 22.50 dolarda görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kıdemli Analist: Altın ve Gümüş’te Sırada Bu Seviyeler Var!

Yorumlar kapalı.