Reklamı kapat

4 Dev İsim: Altın Yıl Sonunda Bu Seviyelerde Olacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 12 Haziran 2022
0 görüntülenme
Gold silver prices 2042022

Singapur’da bu hafta altın ve gümüş gibi varlıkların dahil olduğu değerli metaller konferansı gerçekleşti. Buradaki konuşmacılara göre, on yıllardır süren yüksek enflasyon, jeopolitik kargaşa ve artan küresel yavaşlama faktörleri, altın fiyatının ons başına 2.000 doları aşmasına yol açma tehlikesi taşıyor. İşte konferansın detayları ve konuşulanlar…

Altın için büyük tahminler geldi

Bu haftauzmanlar, Singapur’da değerli metaller hakkında konuştu. Konuşmacılardan ilginç tahminler geldi. Gregersen, altının yıl sonunda ons başına 2.000 dolara, gümüşün ise 26 dolara yükselebileceğini söyledi. Silver Bullion’un kurucusu Gregor Gregersen,  aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Onlarca yıl süren devasa bütçe açıkları harcamaları ve aşırı gevşek para politikalarından sonra, bir stagflasyon dönemine doğru gidiyoruz. Bu tür bir ortamda, fiziksel altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıkları, sahip olabileceğiniz en iyi şeylerden bazıları.

"Satış Başladı" 3 Analist: Altın Aralık'ta Bu Seviyeleri Görecek!

StoneX Group’tan Rhona O’Connell’e göre külçe fiyatları 1.930 dolar seviyesinde dirençle karşı karşıya. Ancak bu seviye temizlenirse teknik ticaret sayesinde 2 bin dolara ulaşılabilir. Yine de, üç aylık nokta fiyat hedefini 300-1.825 dolar arasında indiren Citigroup farklı düşünüyor. Banka Fed, reel oranlar ve nispeten güçlü bir doların altın üzerinde ağırlık oluşturabileceğini söyledi.

Yıllık bazda hedefler 1.900 doların üzerinde

Citi analistleri, yüksek volatilite ve stagflasyon korumalarının muhtemelen desteği yaklaşık 1.800 dolarda destekleme beklentisinde. Bununla birlikte, 6-12 aylık sarı metal tahminlerini 1.900 dolarda tutuyorlar. Metals Focus’taki danışmanlar, çeşitli nedenlerle değerli metal talebinin düşeceğini öngörüyor. Nedenler arasında COVID-19 ve ekonomik yavaşlamayla Çin’deki zayıf mücevher satışları ve bireysel yatırımlar yer alıyor

"Eşi Görülmemiş Kriz" Usta İsimler, Altın Tahminlerini Açıkladı!

Grup, yıllık Gold Focus raporunda, “Politika oranları yükselirken ve enflasyon düştükçe, ikinci yarıda reel faizlerin ve getirilerin önemli ölçüde artmasını ve altın fiyatı üzerinde baskı oluşturmasını bekliyoruz” dedi. Gold Focus, 2022’de altın fiyatının ortalama 1.830 dolar olacağını öngörüyor. Yani geçen yılki 1.799 dolarlık tahminden yüzde 1.7 artış gerçekleştirdiler.

ABD enflasyonunun 41 yılın en yüksek seviyesine yükselmesiyle, altın fiyatı hafta sonuna doğru kazançlar kaydetti. Spot altın fiyatı da ons başına 23 dolardan fazla arttı. 1870 dolar seviyelerine çıkarak kapanış bazında kırılma sağladı. Cuma günü altın, 5 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 1.875.50 dolardan kapandı. Bu sırada gram altının fiyatı yüzde 1’lik bir artış ile 1030 lira civarında seyrediyor. Öte yandan, ons altının yükseliş oranı, yüzde 1.31. Yani, hangi seviyeleri göreceğimiz konusu, gizemini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

20553
SHIB Balina Adresleri Pik Yaptı: Bu 5 Altcoin de Listede! Shiba Inu (SHIB) balinaları son 24 saatte daha aktif oldu. WhaleStats’ın en iyi 100 Shiba Inu sahibine ilişkin analizi, kripto balinalarının milyarlarca Shiba Inu ile etkileşime girmesiyle aktif adreslerde yüzde 44.44’lük bir artışı yansıtıyor. SHIB balina adreslerinde...
Aslı Dinçer 12 Haziran 2022