Ünlü İsimlerden Önemli Altın Yorumları: 2.000 Dolar İçin Bu Gerekli!

gold bullion bar 1280x720 1
gold bullion bar 1280x720 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altının ticaret modeli bu hafta birçok analisti heyecanlandırdı, hatta bazıları beklenenden daha yüksek gelen enflasyon verilerinin altın için oyunun kurallarını değiştirdiğini söyledi. Ancak, ABD dışında güçlü bir perakende satış rakamının ardından altının Cuma günü yaklaşık 30 dolar düşmesiyle işler beklendiği gibi gitmedi. Peki, uzmanların altın yorumları ne yönde? Kriptokoin.com olarak inceliyoruz…

Bu hafta neler oldu?

Altın, Uluslararası Para Fonu’nun tedarik zinciri darboğazlarından kaynaklanan artan riskleri, fiyat baskılarını ve delta varyantından kaynaklanan tehditleri gerekçe göstererek küresel büyüme tahminini düşürmesiyle toparlanmaya başladı. IMF, 2021 küresel büyüme tahmininin şu anda önceki yüzde 6 tahmininden yüzde 5,9’a düştüğünü söyledi. ABD için 2021 büyüme tahmini, arz kısıtlamaları nedeniyle yüzde 7’den yüzde 6’ya düşürüldü.

"Piyasadan Uzak Durun" 2 Analist, Altın İçin Sıradaki Seviyeleri Verdi!

Son veriler, enflasyonun 13 yılın en yüksek seviyelerine döndüğünü göstererek ekonomik büyüme endişelerini daha da artırdı. Bu, altının ons başına 1.801 doların üzerine çıkarak haftalık en yüksek seviyesine çıkmasına neden oldu.

OANDA analisti: Altına daha fazla güvenli liman akışı göreceğiz

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Bu, trendlerin tersine çevrilmesi ve altın için çok olumlu. Piyasanın ABD tüketicisi konusunda gerginleştiğini görmeye başlıyoruz. Altın, risklerin artık yeniden açılan ticaretten daha ağır bastığı bir döneme giriyor ve altına daha fazla güvenli liman akışı göreceğiz,” ifadelerini kullandı.

Bridgewater Associates ayrıca yatırımcıları enflasyonun geçici olmayacağı konusunda uyardı ve dünya çapındaki merkez bankalarının ekonomiye zarar vermeden fiyat artışlarını kontrol altına alma konusunda güçsüz olacağına dikkat çekti.

2 Tecrübeli Analist: Altın Bu Seviyelerin Yolundan Gidiyor!

Bunun da ötesinde, piyasalar Federal Rezerv’in Eylül ayı toplantı tutanaklarını sindirdi, bu da merkez bankası yetkililerinin tahvil alım teşvik programlarını Kasım ortasında veya Aralık ortasında azaltmayı planladıklarını ve bu planların gelecek yıl Aralık ortasında sona ereceğini ortaya koydu.

Teknik altın yorumları: 1.800 dolar büyük direnç

Haftanın sonunda, ons başına 1.800 dolarda “büyük teknik direnç” ve güçlü perakende satışlar altının düşmesine neden oldu. Kitco analistlerine göre altının ons başına 1.800 doları aşması ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 doları yeniden test etme şansına sahip olması için büyüme endişelerinin artması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü İsimlerden Önemli Altın Yorumları: 2.000 Dolar İçin Bu Gerekli!