Reklamı kapat

Amazon Bitcoin’i Kabul Etme Eşiğinde Mi?

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 16 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Amazon’un Bitcoin’i kabul etme konusundaki ilgisi , r / cryptocurrency subreddit’in ön sayfasına yazıldı ve teknoloji devi Amazon’da çalışan anonim yazılım mühendisi, şirketin geri dönüş ve ihraçla nasıl başa çıkacağı konusunda tartıştıklarını söyledi.

“Bugün bir arkadaşımın evinde Amazon’da yazılım mühendisi olarak çalışan biriyle tanıştım. Uzun bir tartışmadan sonra, kripto konusu gündeme geldi ve Amazon’un Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye ne zaman başlayacağını sordum. Dediğine göre, bunun sürekli tartışılan bir konu olduğunu ve çok fazla oynaklık olduğu için iadelerle başa çıkmak için bir yol bulmaya çalışıldığı söyledi.”

Amazon’un Kriptoyla İlgili Hamleleri

Amazon geçen yılın sonlarında üç kripto para ile ilgili alan adı satın aldı: amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com ve amazoncryptocurrencies.com. Görünüşe göre Amazon, şu anda doğrudan doğruya amazon.com adresine yönlendiren amazonbitcoin.com’a sahip.

Şirket, web alan adı satın alımlarına ek olarak, Amazon Web Services ve AWS Blockchain Şablonları aracılığıyla blok zincir çözümleri sunma işine ilk adımını attı.

AWS bir blog yayınında “Bu şablonlar birkaç dakika içinde ve birkaç tıklamayla Ethereum ya da Hyperledger Fabric (özel) ağı başlatmanıza izin verecek” dedi.

“Şablonlar, sağlam ve ölçeklenebilir şekilde devam etmenizi sağlamak için gereken tüm AWS kaynaklarını oluşturur ve yapılandırır.”

Son olarak, Amazon’un kendi kripto parasını yaratıp yaratmayacağı konusu tartışılıyor oysaki Amazon 2013 yılında az bilinen sanal para Amazon Coin’i yarattı ama blok zincir teknolojisine dayanmıyor.

Amazon Coin, müşterilerin Android telefonlarında, Blackberry cihazlarında ve Fire Tablet’lerde “oyun ve dijital uygulama içi ürün satın almalarını” sağlamak için tasarlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Haftalık Analizi Kriptoparalar bu hafta bir önceki haftaya göre oldukça ters hareket etti. Pek çoğu Haziran sonu değerlerine geriledi. Bitcoin’le ilgili hafta içineki endişeler $6000’ın altına düşeceği korkusunu beraberinde getirdi. Ne var ki bugün yaşanan artış bu endişelerin  en...
Egehan Karışman 16 Temmuz 2018