Amazon’dan Kripto Para Hamlesi

0 görüntülenme

E-ticaret devi Amazon üç adet kripto para temelli internet domain’ine kayıt yaptırdı.

Whois Lookup adlı siteden gelen bilgiye göre, -“amazonethereum.com,” “amazoncryptocurrency.com” ve “amazoncryptocurrencies.com” 31 Ekim gününde kayıt edildi. domain’ler Amazon.com, Inc.’in yan kuruluşu olan Amazon Technologies Inc. isimli Amazon e-ticaret şirketinin geçmişteki patent dosyalarına atfedilen firmaya ait.

Kayıt belgelerinde listelenen telefon numaraları, Amazon‘un hukuk departmanına bağlı; ancak, bir büro temsilcisine basın zamanında ulaşılamaz. Kayıtlar ilk olarak endüstri haberleri sitesi olan DomainNameWire tarafından bildirildi.

Şimdilik, bu domain’lerin ne tür bir amaca hizmet edeceği net değil.

 

DomainNameWire sitesinden alınan bilgiye göre, Amazon markasını korumaya almak için böyle bir girişimde bulunmuş olabilir. 2013 yılında, Amazon “amazonbitcoin.com” isimli siteyi doğrudan Amazon’un ana sayfası üzerinden aldı -kayıtların koruyucu niyetini belli eden bir düzenleme.

Alternatif olarak, Amazon diğer kripto paralar ve Amazon Coin arasındaki karmaşıklığı önlemek amacıyla bunu yapmış olabilir. Amazon Coin 2013 yılında müşteriler için internet üzerinden para ödeme amaçlı yaratılmış bir sanal para birimidir.

Amazon yetkilileri bu konuda şimdilik herhangi bir yorumda bulunmadı.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Credit Suisse Dijital Yetkilisi Blokchain Yatırımı Platformu Kurmak için İstifa Etti Eski Credit Suisse yöneticisi Ethereum blok zinciri üzerinden kendi yüksek kaliteli yatırım platformunu başlattı. TEND isimli, kendini “paylaşılan mülkiyetin yeni bir örneğini oluştmanın yanında anlam ve finansal değeri olan eşsiz varlıkların keyfini çıkarmak için akıllı kontrat teknolojileri”...
Egehan Karışman 4 Kasım 2017