Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi

Yasak mı Geliyor Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi!
Yasak mı Geliyor Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında yeni bir gelişme var. Bu defa gelişme Amerika’dan geliyor. Buna göre New York Eyaleti önemli bir hamle yapmış durumda. Dijital varlıkların eyalet içinde faaliyet gösteren firmalar tarafından listelenmesini ve listeden çıkarılmasını düzenleyen kapsamlı kurallar getiriyor. Ayrıca dijital varlık düzenlemesinde yeni bir standart belirliyor.

Kripto para dünyasında düzenleme yoluyla şeffaflığın artırılması

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) kripto para piyasasında şeffaflığı artırmak istiyor. Ayrıca bunun için proaktif önlemler alıyor. Yakın zamanda yayınlanan son kılavuzları dikkat çekiyor. Buna göre listeleme için teklifleri değerlendirirken sektör şirketleri için net beklentiler var. Ayrıca prosedürlerin yanı sıra bir dijital varlığı platformlarından çıkarma kriterlerini ana hatlarıyla belirtiyor.

Bu önemli gelişme, kripto firmalarına dijital varlıkları listelemeden önce değerlendirmek için tüketicinin korunması, güvenlik ve genel piyasa istikrarını sağlamaya odaklanan yapılandırılmış bir çerçeve sunuyor. Özellikle bu çerçeve, sağlıklı ve güvenli kripto para ekosistemini sürdürmenin kritik bir yönüne işaret ediyor. Buna göre listeden çıkarma süreci için yönergeler getiriyor.

Yeni bir hesap verebilirlik dönemi

NYDFS Müfettişi Adrienne Harris, kripto para birimi endüstrisinde sağlam standartlar oluşturmanın öneminin altını çiziyor. Önerilen çerçeve, sektör şirketlerini dijital varlık listeleme ve delist konusunda belirli politikalar oluşturma konusunda güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bu düzenlemelerin temel amaçlarından biri tüketici çıkarlarını korumak. Daha önce onaylanmış bir dijital varlığın yeni riskler teşkil ettiğinin veya istismar edildiğinin keşfedildiği durumlarda, firmaların güvenlik ve istikrara öncelik veren yapılandırılmış bir süreci takip etmeleri gerekiyor. Bu, kripto para kullanıcılarının çıkarlarının listeleme ve listeden çıkarma prosedürleri boyunca korunmasını sağlayacak.

Geleceğin şekillendirilmesinde halkın katılımı

Bu düzenlemelerin daha geniş kripto para topluluğunun çıkarlarıyla uyumlu olmasını sağlamak gerekiyor. Bu nedenle New York‘ta kayıtlı dijital para şirketlerinin güncellenmiş kripto para birimi listeleme ve listeden çıkarma politikalarını sunmaları gerekecek. Ayrıca NYDFS, sektördeki paydaşlardan ve uzmanlardan gelen girdileri teşvik ediyor. Diğer taraftan önerilen mevzuatı 20 Ekim’e kadar kamuoyunun yorumuna açıyor.

New York Eyaleti kendisini kripto para birimi inovasyonu için bir merkez olarak kurmaya devam ediyor. Diğer taraftan dijital varlık listeleme ve listeden çıkarmaya yönelik bu kapsamlı kurallar dikkat çekiyor. Ayrıca dijital varlık piyasasının düzenlenmesinde öncü bir adım anlamına geliyor. Eyalet, net standartlar ve hesap verebilirlik önlemleri belirliyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda hem kripto para kullanıcıları hem de yatırımcılar için atılan adım önemli. Buna göre daha güvenli ve daha şeffaf bir ortam yaratmayı hedefliyor. Bu kurallar, hızla gelişen sektörü düzenlemek isteyen diğer yargı bölgeleri için bir model teşkil edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi