Öngörüleri Çıkan Analist, 2 Altcoin Belirledi: BTC’i Geçecek!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
3.967 görüntülenme
Öngörüleri Çıkan Analist, 2 Altcoin Belirledi: BTC'i Geçecek!

2023 Bitcoin alt güncellemelerini doğru tahmin eden kripto stratejisti takma isimli DonAlt bu 2 altcoin için yorum yaptı.

Bitcoin için hedefleri belirledi

Kasım ayında piyasaya yeniden giren bir kripto analisti, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) için ileriye giden yolu haritalıyor. Bitcoin ile başlayarak, takma isimli trader DonAlt, 47.000 YouTube abonesine, amiral gemisi kripto para birimi için yukarı yönlü hedefin 34.000 dolar, aşağı yönlü hedefin ise 19.000 dolar olduğunu söylüyor. DonAlt “Çok açgözlü olmak istemiyorsanız, temelde aylık 34.000 dolar olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Öngörüleri Çıkan Analist, 2 Altcoin Belirledi: BTC'i Geçecek!

Dezavantajı temelde 20.000 doların altında bir kapanış, bu da 18.000 dolardan 17.000 dolara kadar herhangi bir yerde olabilir. DonAlt’a göre, Bitcoin birkaç kez 20.700 doların altında kapanırsa, yükseliş tezini geçersiz kılar. Kriptokoin.com verilerine göre Bitcoin, yazı yazılırken 23.530 dolardan işlem görüyor. Analist yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Tehlikeli bölge, bu bölgede çok fazla yakınlaşma olursa bence burası da tehlikeli olmaya başlar. 20.700 dolar ile 19.300 dolar arasında. Bu alandaki herhangi bir şey beni biraz endişelendiriyor çünkü benim görüşümü geçersiz kılıyor ya da sanki benim görüşümden uzaklaştırıyor gibi.”

Bu altcoin için oldukça fazla yükseliş görüyor

Takma isimli trader Ethereum’a dönerek, piyasa değerine göre ikinci en büyük dijital varlığın Ethereum/Bitcoin (ETH/BTC) tablosundaki bir numaralı kriptoyu geride bırakacağını söylüyor.

Öngörüleri Çıkan Analist, 2 Altcoin Belirledi: BTC'i Geçecek!

DonAlt’a göre, ETH/BTC’nin 2018’deki son isabeti olan 0,12 BTC’lik yüksek seviyelere ulaşması, mevcut veya bir sonraki kripto rallisinin sonunu işaret edebilir. Ethereum, yazı yazılırken 0.07035241 BTC veya 1.656 dolar karşılığında işlem görüyor. Trader yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Genel olarak, ETH/BTC’nin daha da yükseleceğini düşünüyorum, bu sadece bir soru… ETH/BTC temelde en azından bu yüksek seviyelere yani 0,12 BTC’ye yöneliyor. Bu saygısızlığa çok yakın. Bence bu oldukça muhtemel. Bence bu, ne zaman olacağına bağlı olarak bu ralliyi veya bir sonraki ralliyi bitirecek.”

Litecoin daha yükseğe çıkabilir

Son olarak trader Litecoin’e dönerek, LTC için tercih ettiği yörüngenin, en az %30 ralli yaptıktan sonra geri çekilmesi ve yarılanmadan önce daha yükseğe çıkması olduğunu söylüyor. Litecoin bu yazı yazılırken 98.80 dolardan işlem görüyor. Trader son olarak konuşmasında şunları söyledi:

“Eğer Litecoin 100 dolar sınırını aşarsa, sadece 130 dolar, 140 dolar gibi bir fiyata gidin, bu oldukça iyi olur. Yukarı itmek [130-140 dolar] gibi, 100 dolara geri dönün ve ardından gerçek koşuya geçin. Buna bayılırdım. Hikayesi de var çünkü Litecoin Halving’in içine giriyoruz.”

Öngörüleri Çıkan Analist, 2 Altcoin Belirledi: BTC'i Geçecek!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7 Altın Analistinden Çok Konuşulacak Tahminler: Haftaya...
7 Altın Analistinden Çok Konuşulacak Tahminler: Haftaya… Altın fiyatları, tarderların küresel merkez bankalarından gelen faiz artırım açıklamalarını sindirmesiyle bir önceki seanstaki keskin satışların ardından Cuma günü yatay seyretti. Ancak parlak metal, güçlü doların ortasında yedi yılda ilk haftalık düşüşüne hazırlanıyor. “Altındaki son yükseliş kısa...
Vural Erkan 2 ay önce