8’den Fazla Bilen Analist, 3 Kripto Para Duyurdu: Sepetinize Atın!

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Kasım 2022
5.765 görüntülenme
8’den Fazla Bilen Analist, 3 Kripto Para Duyurdu: Sepetinize Atın!

Bitcoin’in (BTC) 2018 ayı piyasası tabanını tahmin eden kripto stratejisti, lider kripto para ve lider altcoin Ethereum’un (ETH) ralliler için hazırlandığını söylüyor. Ayrıca analist, bir altcoin projesinden daha umutlu.

Analistin Bitcoin’den %10’luk artış beklentisi var

Smart Contracter takma adlı analist, 215 bin Twitter takipçisine, piyasadaki son gelişmeler ışığında tahminlerini paylaştı. Analist, Bitcoin’in 16.200 dolarlık aşağı yönlü hedefine düştükten sonra 17.841 dolara yükselmesini beklediğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu ifadeleri kullanıyor:

İşler planlandığı gibi gittiğinde onu seviyorum.

Kripto para
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında, Bitcoin 16.443 dolardan el değiştiriyor. BTC’nin, Smart Contracter’ın hedefine ulaşması durumunda, yaklaşık %10’luk bir artış potansiyeli olduğu anlamına geliyor.

“ETH’de bu düşüşleri satın alın!”

Smart Contracter, daha sonra önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a bakıyor. Analist, düzeltici bir hareketi tamamladıktan sonra ETH için %16’ya yakın bir artış öngörüyor. Bu konuda ise analist, şu açıklamayı yapıyor:

ETH, geçen haftaki beş dalgalı yükselişi düzelterek, bize güzel ve net bir A-B-C dalgası verdi. Bu düşüşleri satın alın. Bence yaklaşık bir veya iki haftaya yüksek seviyelere gidecek.

Kripto para
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek, gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısı. Teoriye göre, bir varlık tipik olarak bir ABC dalgasını tamamladıktan sonra fiyat rallisine gider.

Analistin grafiğine bakıldığında, ETH’nin 1.350 dolarlık hedefine doğru toparlanmasını bekliyor gibi görünüyor. Basın zamanında, ETH günlük bazda %3,92 artışla 1.215 dolardan işlem görüyor.

Bu kripto para çekici görünüyor!

Kripto stratejisti, alt zaman dilimlerinde diyagonal direncini kırdığını söylediği peer-to-peer ödeme ağı Litecoin’i (LTC) de yakından izliyor. Analist, kripto para için şunları söylüyor.

LTC, buradaki düşük zaman dilimlerinde çekici görünüyor.

Kripto para
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında Litecoin, günlük bazda %4,76 kazançla 76,95 dolardan işlem görüyordu.

Smart Contracter’ın önceki isabetli kripto para tahminleri

Analist, geçtiğimiz yıllardaki bazı başarılı tahminler ile kripto para piyasasında kendine bir edindi. Kriptokoin.com’da da analizlerine ver verdiğimiz Smart Contracter, Bitcoin’in 2020’de gördüğü 3.200 dolarlı doğru öngördü. Buna ilaveten analist, BTC’nin 2020 yılının sonlarına doğru bir boğa koşusu yapacağını da isabetli bir şekilde tahmin etti. Ayrıca, Lider kripto para Bitcoin’in 2021 yılında 23.000 doların kıracağını tutturdu. Bu arada lider altcoin Ethereum için başarılı tahminler yaptı. Ethereum’un geçen yıl Mart ayında 1.600 dolara düşüşünü önceden öngördü. Ayrıca, ETH’nin Eylül 2021’deki geri çekilmesini tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Airdrop Haberiyle Fırladı: Bir İlk Olacak!
Bu Altcoin Airdrop Haberiyle Fırladı: Bir İlk Olacak! Kripto para borsası Huobi, Dominica Coin airdrop’unu açıkladıktan sonra altcoin fiyatı yükseldi. Anlaşma kısmen, Karayip adasının yeni tokenin başlangıçta yer alacağı Tron Blockchain’in kurucusu kripto milyarderi Justin Sun ile olan bağlantıları nedeniyle dikkate değer. Huobi, airdrop haberini...
Vural Erkan 30 Kasım 2022