Reklamı kapat

‘Büyük Fırsat’ Diyen Analist, 4 Altcoin İsmi Verdi!

7 görüntülenme
'Büyük Fırsat' Diyen Analist, 4 Altcoin İsmi Verdi!

Yakından rakip edilen kripto para analisti yeni bir paylaşımda bulundu. Analist, bu 4 altcoin projesi için “büyük fırsat” yorumları yapıyor. Öncelikle kripto para analisti, en iyi projelerden bazıları yüzde 90 düştüğünü hatırlatıyor. Analist ayrıca, bir ayı piyasasının gerçekten kötü olduğunu söyledi. Ancak, büyük fırsatların görüldüğü yerinde burası olduğunu açıkladı. Kriptokoin.com olarak, analistin yakından takip ettiği altcoin’leri sizlere aktarıyoruz.

Analistin listesinde yer alan ilk altcoin MATIC

Polygon ekosisteminin altcoin’i MATIC yaptığı son anlaşmalarla adından çokça bahsettiriyor. Ancak devamında, boğa piyasasının zirvelerinden yüzde 90’ını kaybetti. Analist özellikle MATIC ile ilgili grafikleri inceliyor.

 • Tüm zamanların en yüksek seviyesi: Aralık 2021’de 2,92 dolar
 • Ayı piyasasındaki en düşük seviyesi: Haziran 2022’de 0.34 dolar
 • Güncel fiyat seviyesi: 0.89 dolarda yer alıyor
 • En düşük seviyeden yüzde 88 yükselişte, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 60 aşağıda.

Polygon ekosisteminde son bir veya iki hafta içerisindeki gelişmeler ise şu şekilde:

 • Küresel banka JPMorgan ile ilk DeFi işlemini gerçekleştirdi.
 • NFT’leri 1,5 milyar kullanıcısına entegre etmek için Instagram ile ortaklık başlattı.
 • İlk ABD uyumlu fiat ve kripto tabanlı maaş bordrosu platformu Franklin’e katıldı.
 • Web2 ve eski şirketlerin kriptoda ilk ortaklarını edinmeleri için hızlı bir şekilde başvurulacak blockchain’lerden biri haline geliyor.

Altcoinbuzz, neredeyse herkesin kendisi de dahil olmak üzere, MATIC konusunda aşırı iyimser olduğunu belirtiyor.

FTX krizinden en çok darbe alan altcoin Solana

Analistin takibindeki ikinci proje, Solana ekosisteminin yerel altcoin’i SOL. FTX’deki likidite krizi en çok SOL’de sorunlara neden oldu. Solana, hızla değer kaybı yaşadı. Analist ayrıca, Solana’nın buradan daha da düşebilmek ihtimali olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra analist yaşanılanları ele aldı.

Buna bağlı olarak, FTX ve Binance arasındaki yaşanılanlara dikkat çekti. Altcoinbuzz’a göre, Alameda Research, FTX’in kurtarılmasına yardım etmek zorunda kalırsa, o zaman büyük bir SOL satışının olabilmesi muhtemel. Alameda erken bir yatırım projesiydi ve SBF’nin favori projelerinden biri olarak bilinmektedir.

Ancak analist öncelikle büyük bir staking kilidinin açılışına dikkat çekiyor. 18,2 milyon SOL, bu dönemde yeniden alım ve satım yapılabilir hale gelecek. SOL ile ilgili ayrıntılar ise şu şekilde:

 • Tüm zamanların en yüksek seviyesi: Kasım 2021 259.96 dolar.
 • Ayı piyasasındaki en düşük ve güncel fiyat: 13.56 dolar
 • Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 95 oranında düştü.

3. sırada KAVA yer alıyor

Kripto para analistine göre Kava ciddi potansiyel taşıyor. EVM ve Cosmos birlikte çalışabilirliğini bir araya getirmeye yardımcı. Ayrıca Kava’nın DAI/USDC/USDT çiftlerindeki 3 havuzu, 3 stablecoin tutmak için şimdi yüzde 14,2’lik etkileyici bir APY ödüyor.

Kava Rise, ekosistemde daha fazla uygulama almak için harika bir geliştirici konumunda bulunmaktadır. KAVA için ayrıntılar ise şu şekilde:

 • Tüm zamanların en yüksek seviyesi: Ağustos 2021 tarihinde 9,12 dolar.
 • Ayı piyasası ve güncel fiyat: 0,95 dolar.
 • Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90 civarında düştü.

Kripto para analisti altcoin Kava’nın birçok nedenden dolayı sevildiğini söylüyor. Ayrıca sonucunda uzun vadeli harika bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü belirtiyor. Yüzde 90 düşüş yaşayan diğer altcoin’ler gibi, ralli potansiyeline sahip olduğunu açıklıyor. Altcoinbuzz’a göre bunu kesinlikle yapılabilir.

Son proje Arweave

Analiste göre Arweave’in de Polygon gibi, Meta ile de harika haberleri var. Yeni Instagram ortaklığının bir parçası olan Polygon’dan NFT’ler, depolama için Arweave kullanılacak. Dolayısıyla, Instagram’ın entegrasyonları hem Polygon hem de Arweave’i içerecektir. Her iki altcoin projesi de bu ortaklığın sonucunda benimsenmesinde artış görecek.

Analist son olarak AR ile ilgili detayları paylaşıyor:

 • Tüm zamanların en yüksek seviyesi: Kasım 2021’de 89,24 dolar.
 • Ayı piyasasındaki en düşük seviye: 7,98 dolar.
 • Güncel fiyat: 9,91 dolar.
 • Yüzde 94 oranında düştü.

Kripto para analistine göre Arweave için bir 8x, gerçekleşmesi durumunda fiyat yeniden geçtiğimiz yıla dönecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
 • Altcoinbuzz

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den Bu 9 Altcoin İçin Delist Duyurusu!
Binance’den Bu 9 Altcoin İçin Delist Duyurusu! Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, bu 9 altcoin projesi için delist kararını duyurdu. Binance tarafından yapılan son duyuruda bu altcoin’ler için marjin alım satım çiftlerinin delist edileceği bildirildi. Kriptokoin.com olarak, Binance tarafından duyurulan altcoin delist...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce