“100x’lik Fırsatlar” Diyen Analist, 6 Altcoin Seçimini Duyurdu!

2023 Yatırımlarınıza Dahil Edebileceğiniz En İyi 7 Altcoin
2023 Yatırımlarınıza Dahil Edebileceğiniz En İyi 7 Altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tanınan kripto para analistlerinden Scott Melker, bu 6 altcoin projesinin “100x’lik fırsatlar” sunduğunu söylüyor. Melker, “The Wolf of All Streets,”teki çok yönlülüğünden dolayı tanınan isimlerden biri oldu. Kriptokoin.com olarak, Melker’in takibindeki altcoin’leri sizlere aktarıyoruz…

Analist bu 6 altcoin projesinin fırsat sunduğunu söylüyor

Tanınan analist Melker, Jim O’Shaughnessy ve Michael Saylor gibi kripto ve finans sektörlerinin önde gelen isimleriyle yaptığı podcast’ler ile tanındı. Kripto para analisti ve yatırımcısı olan Melker, Twitter hesabı üzerinde yer alan 400 bin takipçisi ile gözlemlediği altcoin’leri paylaştı. Analist, kendisi ile ilgili olarak “ticaret yapan bir yatırımcıyım” diyor.

Melker, geleneksel piyasalardaki oynaklığında devam ettiğini vurguluyor. Analist, çoğu tanınmış kripto boğalarına kıyasla yatırım yapmak için dengeli bir yaklaşım benimsemektedir. Ayrıca analist, insanların yatırımlarının en az yüzde 60 ila yüzde 70’ini uzun vadeli yatırımlarda tutması gerektiğini açıkladı. Bunlar haricinde yüzde 15’ini nakitte ve yüzde 15’ini alım satımda tutması gerektiğine inandığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Melker’e göre, yatırımcılar piyasa içerisinde düşük performans gösteriyor.

Analist, kripto endüstrisindeki yatırım alanlarından bahsediyor

Kripto para endüstrisi, gayrimenkulden hisse senedi yatırımlarına kadar uzanan daha geniş bir portföyün bir parçasıdır. Melker’e göre, yatırımcıların net varlıklarının yüzde 10’unun kripto paralarda olması gerekiyor. Daha önce söylediklerini hatırlatarak şunları dile getiriyor:

Aslında, 2019’un sonlarına kadar insanlara net varlığımın yüzde 10’undan fazlasının kriptoda olması konusunda rahat olmadığımı söyledim. Bu görüşüm artık değişti. Artık kriptoda yer alan yatırımımın büyümesine ve portföyümün çok daha büyük bir yüzdesini oluşturmasına izin veriyorum.

Melker, portföyünde yer alan kripto para birimlerini açıkladı

Analist yatırımcıların kripto piyasasındaki hareketlilikleri takip etmeleri gerektiğini sürdürüyor. Ayrıca kendi portföyünde yer alan kripto para birimlerini de paylaşıyor. Başta Bitcoin ve lider altcoin Ethereum’u uzun vadeli olmak üzere yatırımlarının yüzde 70’ini elinde tutuyor. Dahası uzun vadeli stratejisinin geri kalanı, son derece iyi sonuç veren işlemlere odaklanıyor. Melker altcoin’ler için şunları söylüyor:

Kripto paralarlar, bir ticarette paranızın 10/20/100 katını kazanabilirsiniz. Bu pozisyonun son yüzde 20’sini yatırım portföyüne aktaracağım. Ardından ise yıllarca büyümesine izin vereceğim veya bırakacağım. Sıfıra kadar gidebilir, çünkü zaten kazanım sağladım.

Bitcoin, ETH, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Oluyor!

Bununla birlikte analist, stabilcoin’ler ile de görüşlerini paylaşıyor. Stabilcoin’ler dolar veya altın gibi bir varlıkla doğru orantılı bağlantısı olan kripto para birimleri olarak bilinmektedir. Analist ise stabilcoin’lerle ilgili şunları söylüyor:

Bunu kesinlikle inanılmaz buluyorum. Bana göre, aslında son bir ila iki yıldır kripto alanında muhtemelen en büyük yenilik.

Melker, lider kripto para Bitcoin ve lider altcoin Ethereum ile ilgili görüşlerini paylaşıyor

Melker, yatırımcıların kripto para ticaretinde ve yatırımında yeni olanlar için bile iki temel kriptoya odaklandı. Yatırımcıların şu anda genel olarak Bitcoin ve Ethereum’daki hareketlere odaklanması gerektiğini söyledi. Melker, yüzde 80 Bitcoin ve yüzde 20 ETH stratejisinin makul olduğunu belirtiyor. Tüm bunlarla birlikte bunların tamamen şahsi görüşü olduğunu da tekrara hatırlattı. Geçmiş röportajlarından birinde Melker’in, yılın ilk ayları için 3.600 dolarlık bir ETH hedefi olduğunu açıkladı ve 3 gün sonrasında oldu.

btc eth

Melker ETH ve BTC ile ilgili beklentisini ise şu sözleriyle aktarıyor:

Ethereum’un bu döngüde kolayca 10 bin dolara çıkacağını düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse ETH’in çok daha yükseğe çıkabileceğini düşünüyorum. Bence Bitcoin 200 bin dolar, 230 bin dolar yada 235 bin dolara doğru gidecek.

Fırsat sunan altcoin projeleri hangileri?

Melker, piyasalar daha verimli hale gelmesi sonucunda bu altcoin’lere dikkat çekti. Yanısıra oynaklığın çoğunluğu azalsa bile, kripto yatırımcılarının büyük kazanımlar elde etme fırsatları olduğuna inanıyor:

Son derece bilgiliyseniz ve altcoin’leri iyi bir şekilde toplarsanız. Bunlardan birine bir haftada tam anlamıyla 100 kat para kazanabileceğinizi söyleyebilirim. Daha küçük bir sermaye miktarıyla bu fırsatlardan birkaçını almak çok anlamlı hale geliyor.

Altcoin

Ayrıca analist, kısa vadeli alım satımlardan ziyade uzun vadeli yatırımlar olarak büyük potansiyel taşıdığına inandığı ve şu anda elinde tuttuğu beş altcoin’i paylaştı.

  • LINK: Chainlink ağının yerel token’i YTD: yüzde 300.
  • DOT: Polkadot ağının yerel token’i YTD: yüzde 345
  • EGLD: EGold, Elrond ağına token’i YTD: yüzde 590
  • UTK: UTrusts şirketinin token’i YTD: yüzde 414
  • POLS: Melker, altcoin’in son derece iyi sonuç veren bir ticaret olduğunu şahsi görüşü olarak belirtiyor.

Son olarak ise Melker, Tesla CEO’su Elon Musk gibi ünlülerin ve girişimcilerin destekleriyle bir yılda yüzde 20 binden fazla yükselen memecoin projesi Dogecoin’i de portföyünde bulunduruyordu. Kısacası konuya daha fazla değinmek isteyemeyen analist şunları söyledi:

Dürüst olmak gerekirse. Bunun hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü şu anda acıtıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“100x’lik Fırsatlar” Diyen Analist, 6 Altcoin Seçimini Duyurdu!