“Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

gold 9 scaled
gold 9 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD hükümetinin harcamalarının önündeki engellerin belirmesiyle altın yataya yakın seyrediyor. Altın fiyatları, Pazartesi gün ortası ABD piyasalarında yataya yakın seyrediyor. Vadeli işlem traderları tarafından kısmen hafif, kısmen kısa vadeli alımlar ve bu hafta sonlarında meydana gelen önemli ABD hükümet harcama olayları öncesinde hafif güvenli liman alımları, altının kısa vadeli teknik duruşuyla dengeleniyor. Aralık altın vadeli işlemleri en son 0,40 dolar artarak 1,752,20 dolardan işlem görüyordu. Aralık Comex gümüşü en son 0.265 dolar artışla ons başına 22.69 dolardan işlem görüyordu. Detaylar için Kriptokoin.com’dan ayrılmayınız.

Altın fiyatları ve ABD konjonktürü

Bu haftanın odak noktası ABD hükümet harcamaları. Başkan Biden‘ın altyapı paketi Perşembe günü Temsilciler Meclisi oylamasına hazırlanırken, ABD hükümetinin fonu Perşembe gece yarısı sona erecek ve uzatılmazsa Cuma günü hükümetin bir kısmı kapanacak. ABD hükümetinin kısmen kapanabileceği ortaya çıkarsa, piyasada bazı endişeler bu haftanın sonlarında ortaya çıkabilir. Diğer yandan Avrupa ülkeleri ve Çin, yakın zamanda çözülmesi beklenmeyen enerji kıtlığı yaşıyor. Bu, ham petrol ve doğal gaz fiyatlarının bir süre daha yüksek kalacağını gösteriyor. Bu, metaller de dahil olmak üzere ham emtia sektörünün çoğu için yükselişin altında yatan bir unsur.

Bugün önemli dış piyasalar, ABD doları endeksinin biraz daha güçlü olduğunu görüyor. Nymex ham petrol vadeli fiyatları üç yılın en yüksek seviyesinde ve varil başına 75.40 dolar civarında işlem görüyor. Bu aynı zamanda metaller için de yükseliş. 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda% 1.446’yı getiriyor. Son zamanlarda yükselen tahvil getirileri, güvenli liman altın ve gümüş için düşüş gösteriyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik görünüm

Teknik olarak, analist Wyckoff’a göre, Aralık ayı vadeli altın ayıları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip ve günlük çubuk grafikte üç haftalık bir fiyat düşüş trendi var. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, geçen haftanın yükseği 1.788.40 dolarda sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Analist Wyckoff’a göre, ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.700,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç bugünün yükseği 1.760.90 dolarda ve ardından 1.775,00 dolarda görülüyor. İlk destek Eylül’ün düşüğü 1.737.50 dolarda ve ardından 1.730.00 dolarda görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Analist Wyckoff’a göre gümüşün teknik görünümü ise şöyle: Aralık ayı gümüş vadeli ayıları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Fiyatlar günlük çubuk grafikte üç haftalık düşüş trendinde. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 24.00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21.00 dolardan katı desteğin altında kapatmak. İlk direnç 23.00 dolarda ve ardından geçen haftanın yükseği 23.15 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek bugünün en düşük seviyesi olan 22.39 dolarda ve ardından Eylül ayının en düşük seviyesi olan 22.025 dolarda görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Bu Hafta Sonu Kritik” Kıdemli Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!