Analist, Ekim’de Altın’da Olacakları Anlattı! “Bu Seviye Kırmızı Çizgi”

gold loan providers in india face a rise in robberies as gold prices rise scaled
gold loan providers in india face a rise in robberies as gold prices rise scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir analist, son 45 yılın analizini yaptı ve altın fiyatlarının en iyi ve en kötü performans gösterdiği ayları sıraladı. Junior Mining Trader analisti Luke Burgess’e göre Ekim ayında altın fiyatı, zayıf bir performans sergiliyor.

Altın, hangi aylarda nasıl performans gösteriyor? Analist anlattı

Eylül ayının sonuna doğru iyice düşmeye başlayan ons altının fiyatı, Ekim ayına 1.750 doların üzerinden girdi. Junior Mining Trader analisti Luke Burgess, altın piyasasındaki döngüleri ele aldığı bir makalesinde, Ekim ayının altın için zayıf bir şekilde geçtiğinin altını çiziyor. Burgess, makalesinde, altında kısa, uzun ve orta vadeli döngüler yaşadığına dikkat çekiyor. Ayrıca sarı metal fiyatının son 50 yıldır her sekiz yılda bir dip seviyelere gerilediğini belirtiyor.

Analiste göre; 1976, 1984, 1993, 2001, 2008 ve 2016’da dibe vuran fiyatlar 2024’te te dibe vurabilir. Öte yandan altının son 25 yılda en iyi performans gösterdiği aylar; Eylül, Kasım ve Ocak oldu. Burgess’e göre, en büyük satışlar Eylül ve Mart aylarında olduğu için bu zamanlarda altın almanın doğru olduğunu savunuyor.

Bu sırada, analistler, ons altında satış baskısının artması durumunda 1.700 dolara inmeden önce kırmızı çizgi olarak 1.720 dolara işaret ediyor. Bu seviyenin de kırılması durumunda 1.692 ve 1.670 dolarlık destek seviyelerine dikkat çekiliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Commerzbank analistleri, bunun ardından 1.600 doların görülebileceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist, Ekim’de Altın’da Olacakları Anlattı! “Bu Seviye Kırmızı Çizgi”