“Düşüş Trendi Canlı” Kıdemli Analist, Altın’ın Sıradaki Hamlesini Paylaştı!

media handler
media handler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Traderlar ABD istihdam raporunu beklerken altın biraz zayıfladı. Altın fiyatları ABD‘de Perşembe gün ortası işlemlerinde hafif düşüşte. Kriptokoin.com’da önceden de bildirdiğimiz üzere, ABD borsasında bir ralli ve bu gün artan tahvil getirileri metal piyasaları için negatifti. Sarı metal de Cuma sabahı açıklanacak önemli ABD ekonomik verileri öncesinde duraklıyor. Aralık altın vadeli işlemleri en son 2.30 dolar düşüşle 1.759.40 dolardan işlem görüyordu. Aralık Comex gümüşü en son 0.128 dolar artışla ons başına 22.66 dolardan işlem görüyordu.

Altın zayıflıyor mu?

Traderlar, Cuma sabahı Çalışma Departmanından gelecek ABD istihdam raporunu sabırsızlıkla bekliyor – muhtemelen ayın en önemli ABD veri noktası. Bu rapordaki temel tarım dışı iş sayısının, Ağustos ayında 235.000’lik küçük bir kazancın ardından Eylül ayında 500.000’e çıkması bekleniyor. İş raporunun hemen ardından daha yüksek piyasa oynaklığına bakılacak. Küresel borsalar çoğunlukla gecelik işlemlerde yükseldi. ABD hisse senedi endeksleri gün ortasında yükseldi. Endekslerde alım satım dalgalı bir seyir izliyor ancak S&P ve Nasdaq vadeli işlemleri için kısa vadeli fiyat düşüşleri mevcut. ABD’li milletvekillerinin Aralık ayına kadar kısa vadeli borç limiti genişlemesi üzerinde anlaşmaya varmaları nedeniyle, trader ve yatırımcı risk iştahı Perşembe günü biraz daha iyimser. Bugün önemli dış piyasalar, ABD doları endeksinin biraz daha düşük olduğunu görüyor. Nymex ham petrol vadeli işlemleri bu hafta başında yaklaşık yedi yılın en yüksek seviyesini gördükten sonra yükseldi ve varil başına 78.50 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda %1.517’yi getiriyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik görünüm

Teknik olarak, Aralık ayı vadeli altın ayıları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Günlük çubuk grafikte dört haftalık bir fiyat düşüş trendi devam ediyor. Analist Wyckoff’a göre, boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 1.800,00 dolarda katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.700,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. Analist Wyckoff’a göre, ilk direnç bu haftanın yükseği 1.771.50 dolarda ve ardından 1.775,00 dolarda görülüyor. İlk destek bu haftanın en düşük seviyesi olan 1.745.40 dolarda ve ardından 1.737.50 dolarda görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Aralık ayı gümüş vadeli ayıları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Günlük çubuk grafikte fiyatlar dört haftalık düşüş trendinde. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 24.00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Analist Wyckoff’a göre, ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21.00 dolardan katı desteğin altında kapatmak. İlk direnç bugünün yükseği 22.84 dolarda ve ardından 23.00 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek bu haftanın en düşük seviyesi olan 22.185 dolarda ve ardından 22,00 dolarda görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Düşüş Trendi Canlı” Kıdemli Analist, Altın’ın Sıradaki Hamlesini Paylaştı!