Kıdemli Analist, Önemli Altın ve Gümüş Hedeflerini Paylaştı!

gold price chart find all the latest gold rate charts and news
gold price chart find all the latest gold rate charts and news
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın ve gümüş, sakin piyasalarda hafif düşüş yaşadı. Altın ve gümüş fiyatları Pazartesi gün ortası ABD işlemlerinde cansız bir şekilde hafif düştü. Metal piyasası traderları, piyasaları yönlendirmeye yardımcı olacak yeni temel bilgileri bekliyor. Aralık altın vadeli işlemleri en son 2,50 dolar düşüşle 1.765,70 dolardan işlem görüyordu. Aralık ayı Comex gümüşü en son 0,069 dolar düşüşle 23,28 dolar/ons’tan işlem görüyordu. Detaylar için Kriptokoin.com’u takip ediniz.

Altın hafif düştü

Küresel hisse senedi piyasaları, gecelik işlemlerde çoğunlukla düşükte seyretti. ABD borsa endeksleri öğlen saatlerinde karıştı. Artan enerji maliyetleri ve artan stagflasyon endişeleri arasında, riskten kaçınma, işlem haftasına başlarken için biraz daha keskin. Nymex ham petrol fiyatları bir gecede yedi yılın en yüksek seviyesi 83.87 dolara ulaştı. Çin’in üçüncü çeyrek gayri safi yurtiçi hasıla rakamları, elektrik kesintileri ve tedarik zinciri darboğazlarından zarar gören, beklentilerin altında ve bir yıldaki en yavaş büyüme hızıyla yıllık bazda %4.9’a geriledi. Çin’in GSYİH’si ikinci çeyrekte %7,9 arttı. Bu arada İngiltere Merkez Bankası Başkanı Pazar günü yaptığı açıklamada, BOE’nin enflasyonist baskıyı azaltmak için harekete geçmesi gerektiğini söyledi. İngiltere’deki enflasyonun zaten yükseldiğini ve harekete geçmek için daha da yükseleceğini söyledi. Bu arada, 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda %1,609’u getiriyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik görünüm

Teknik olarak, Aralık vadeli altın boğaları, günlük çubuk grafikte neredeyse hiç görülmeyen bir fiyat artış eğiliminin ortasında genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Boğaların onu canlı tutmak için yakında taze güç göstermesi gerekiyor. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Ekim’in yükseği 1.801.90 dolarda sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını Eylül’ün düşüğü 1.721.10 dolarda sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç 1.775,00 dolarda ve ardından 1,7820,40 dolarda görülüyor. İlk destek bugünün en düşük seviyesi olan 1.760.30 dolarda ve ardından 1.750.00 dolarda görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Aralık ayı gümüş vadeli işlemleri genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, son kazançlar günlük grafikte bir fiyat yükselişi başlattı ve ayrıca bir piyasa dibinin yerinde olduğunu gösteriyor. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 24.00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 22,00 dolardan sağlam desteğin altında kapatmak. İlk direnç bugünün yükseği 23.495 dolarda ve ardından geçen haftanın yükseği 23.645 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek 23.00 dolarda ve ardından 22.75 dolarda görülüyor.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kıdemli Analist, Önemli Altın ve Gümüş Hedeflerini Paylaştı!