3 Kez Bilen Analist: Fonlar Altın’dan Çıkıp, Bu 2 Coin’e Atlıyor!

1627660681019 0437bde9 a8fd 4ecb af24 a379e4b59c9b
1627660681019 0437bde9 a8fd 4ecb af24 a379e4b59c9b
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini ve geçtiğimiz aylarda Bitcoin 9.000 dolardan işlem görürken 12.000 dolara ulaşacağını doğru tahmin etmişti. Analistin Ocak ayında, 2021’de Bitcoin için 50.000 doları öngördüğü ve Şubat’ta gerçekleşen diğer başarılı tahminleri de var. Şimdi Mike McGlone, iki kripto para birimi üzerine yoğunlaşıyor. Başarılı analiste göre yatırımcılar altın yerine bu iki coin’e yöneliyor…

Fonlar altın yerine bu iki kriptoya yöneliyor:

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız emtia stratejisti Mike McGlone, piyasaya genelinde hissedilen düzeltmeye rağmen Bitcoin’de 100.000 dolar hedeflerini sürdürüyor. McGlone ayrıca, altından Bitcoin ve Ethereum’a kayan fonları hafife aldığını da itiraf etti.

Bloomberg Intelligence’dan Mike McGlone, bu yıl altından Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’ye sermayenin yeniden tahsisini hafife aldığını söyledi.

Bitcoin altın arzına göre daha kıt

Emtia stratejisti Mike McGlone, Stansberry Research ile yaptığı yakın tarihli röportajında altın’dan kriptoya geçişte beklediğinden daha büyük bir talep olduğunu itiraf etti. Analistin tahminlerini geride bırakan bu konu, altın fonlarından vazgeçip, kaç tane fonun Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürülmesiydi. Bloomberg uzmanına göre veriler, lider kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum’un altını devraldığını gösteriyor. Bu arada Bitcoin sınırlı arzı nedeniyle özellikle altınla kıyaslanıyor. Çünkü madencilik ödüllerinin durdurulacağı 21 milyon adet BTC arzına yakınlaşırken, diğer yandan Bitcoin’e göre daha bol altın bulunuyor.

Mike McGlone: BTC 100.000 dolara ulaşabilir

Fiat para birimlerine gelince, Mike McGlone’ye göre sınırsız arzlarını sürdürmek için, FED ve ABD hükumetinin halka ve işletmelere başka tür finansal kaynaklar ve teşvikler sunarak ellerinden gelenin en iyisini yapması gerekiyor. Emtia stratejistine göre Bitcoin sınırlı arzıyla, sınırsız kaynağa sahip olan fiat para birimlerinin üstesinden gelebilir. Mike McGlone’nun Bitcoin’in altının yerini alması ve fiat para birimlerinin dijitalleşmesi hakkında tweet’i de bulunuyor:

Bitcoin’in altının yerini alması ve kriptodolarların hızla yayılması, kripto para birimlerini çeşitlendirmenin basitçe ihtiyatlı statü kazanmasının başlıca nedenleridir. Dijital doların organik olarak benimsenmesi baskın bir eğilimdir ve paranın arkasına rüzgarlar ve altına karşı rüzgarlar ekler.

Mike McGlone, altın yerine tercih ettiği kriptoları açıkladı

Bloomberg analisti, yatırımcıların artık altın fonlarından Bitcoin veya Ethereum’a kaydığını ya da BTC ve ETH’yi değerli metalle aynı sepete koyduğunu söyledi. Altın’ın 2021’de %7 düştüğünü ve Bitcoin’in neredeyse %70 yükseldiğini sözlerine ekledi. Bu arada, Ethereum’un sadece 2021’de %400 değerlenmesi kripto para birimlerinin potansiyellerine işaret ediyor. Bu oranlarla, şu anda yaşanan büyük düzeltmeye rağmen Mike McGlone’nin Bitcoin’den 100.000 dolar beklentileri devam ediyor. Galaxy Digital kripto hedge fonunun CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz’ın BTC ve ETH için önerdiği izlenmesi gereken seviyelere buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin zorluğu %3.16 arttı

Bitcoin işlemleri, doğrulama sürecinde oldukça zorlandığı bir dönem sonrasında başka bir zorluk artışı daha gördü. Madencilik zorluğu %3.16 oranında arttı. Üstelik madencilik zorluğu bu yıl beşinci zirvesini kaydediyor. Çin hükumetinin sert kararlarından sonra Kanada, ABD ve Kazakistan gibi daha ucuz ülkelere göç edilmesi, madencilik zorluğunda dengeleri bozmuştu. Yasağın ardında toparlanan madenciler çoğunlukla bu 3 ülkede faaliyet gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3 Kez Bilen Analist: Fonlar Altın’dan Çıkıp, Bu 2 Coin’e Atlıyor!

Yorumlar kapalı.