3 Kez Bilen Analist: Bitcoin’in Sıradaki Seviyesi Bu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 22 Şubat 2022
0 görüntülenme
shutterstock 1297346827

Bitcoin (BTC) fiyatı, Rusya ve Ukrayna üzerindeki artan gerilimlerin ortasında son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 5 düştü. CoinMarketCap’e göre, önde gelen kripto para birimi şu anda 37.150 dolar civarında el değiştiriyor – düne göre yüzde 5 düştü ve ayın başında en son görülen seviyelere ulaştı. Bundan önce, Bitcoin tüm kripto pazarını aşağı çekerek 36.488 dolarlık günlük en düşük seviyeye geriledi. Peki, BTC’nin düşüşü devam edecek mi? Bloomberg stratejisti Mike McGlone, yakında düşüş trendinin sonunun görülemeyebileceğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Mike McGlone, Bitcoin fiyatında yakın zamanda yükseliş görmüyor

Pazartesi günü, Rusya iki Doğu Ukrayna bölgesinin bağımsızlığını tanıdığını açıklayarak, tam kapsamlı askeri harekat korkusunu artırdı. Rusya’nın birliklerini bir gecede sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti (DNR) ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ne (LNR) taşımaya başladığını da gösteren son gelişmeler, kripto paraların değer kaybetmesine neden oldu.  

Daha önce Bitcoin fiyatında 10.000, 12.000 ve 50.000 doları bilen bir Bloomberg analisti olan Mike McGlone’a göre göre, Bitcoin için zorlu bir hafta daha geliyor. Çünkü risk varlıkları düşmedikçe enflasyonun gerileme ihtimalinin düşük olduğunu öne sürüyor. Mike McGlone, BTC piyasası, risk varlıkları ve enflasyon arasındaki ilişki hakkındaki düşüncelerini paylaştığı bir tweet’te bunu belirtti.

BTC için yeni bir dönüm noktası gelecek mi?

Bitcoin için kısa vadeli görünüm, piyasada volatiliteye işaret ederken BTC’nin yeni bir trend belirleyeceğini düşünüyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımına gideceği düşüncelerinden bahseden McGlone, piyasadaki varlıkların genel olarak geri çekilme dalgasına tepki verdiğini düşünüyor. Ancak BTC’nin enflasyonun pençesinden çıkarak bu yıl bir dönüm noktasına ulaşabileceğini düşünüyor. McGlone’a göre çoğu varlık kırk yıldır görülmeyen yüksek enflasyonun görülmesine geri çekilmeyle tepki verebilir, ancak bu yıl BTC için başka bir dönüm noktası olabilir.  

Borsa Yöneticisi: Bitcoin'deki Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürebilir!

McGlone daha önce Bitcoin’in hisse senetleriyle karşılaştırıldığında “farklı güç” gösterdiğini belirtmişti. Bloomberg’in Şubat ayı kripto raporunda stratejist, stablecoin’ler ve en büyük altcoin olan Ethereum konusunda iyimser. devam eden bir teması olan stratejist, Ethereum ve “kripto dolar” adını verdiği sabit paralar konusunda da iyimser.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

323645r7t9890
Bugün Bu 26 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bitcoin ve altcoin piyasası, geçtiğimiz gün boyunca aşağı yönde ilerledi. Geri çekilmenin arkasında makro faktörler olsa da, projelerin temellerinde gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ekosistemde entegrasyonlar, ortaklıklar, kripto para borsa listelemeleri veya ağ güncellemeleri yaşanmaya devam ediyor. Kriptokoin.com...
Aslı Dinçer 22 Şubat 2022