XRP
XRP
$0.47 +4.18
Bitcoin
Bitcoin
$20.235 +3.57
Dogecoin
Dogecoin
$0.07 +8.38
Ethereum
Ethereum
$1.357 +2.74
Cronos
Cronos
$0.11 +1.56
Cardano
Cardano
$0.43 +1.77
Decentraland
Decentraland
$0.71 +2.19
Polkadot
Polkadot
$6.46 +1.58

“Yeni Dalga Geliyor” Analist, Bitcoin İçin Bu Seviyeleri Bekliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
5 görüntülenme

“Yeni dalga geliyor” diyen Rekt Capital’e göre, Bitcoin fiyatı 15.000 doları kırma riskiyle karşı karşıya. Tarihsel veriler BTC için aşağı yönde yolun açık olduğunu gösteriyor.

Rekt Capital’den 10.000 dolara uzanan Bitcoin tahmini

ABD doları endeksi 110’un üzerinde kaldığı için Bitcoin bugün bir noktada %8 değer kaybetti. Fed’in 20-21 Eylül’deki FOMC toplantısı öncesinde piyasalar üzerinde baskı artıyor. Popüler kripto para analisti Rekt Capital’e göre, Bitcoin fiyatı aşırı bir senaryoda 13.900 doların altına ve hatta 11.500 dolara kadar düşebilir.

Tarihsel veriler Bitcoin (BTC) için daha fazla düşüş gösteriyor

BTC fiyatı şu anda aylık zaman diliminde 20.000 doları aşmakla meşgul. Bu da boğaların hala güçsüz olduğunu gösteriyor. 20.000-23.350 dolar aralığı, boğalar veya ayılar arasındaki mücadele için belirleyici bir bölge olacak. Temmuz ve Ağustos aylarındaki fiyat hareketleri, 20.000 doların destek olarak hareket etmesiyle, satın alma tarafında baskıda bir farklılık gösteriyor.

Ancak, Eylül ayındaki fiyat zayıflığı, 20.000 doların artık bir direnç seviyesi haline geldiğini gösteriyor. Bitcoin (BTC) ay sonunda 20.000 doların altına düşerse, analiste göre bir sonraki destek seviyeleri 17.165 dolar ve 13.900 dolar olacak. Bir Death Cross’un ardından, BTC fiyatı tarihsel olarak 200 haftalık hareketli ortalamanın (WMA) altında veya altında bir dip oluşturdu. Death Cross sonrası düzeltmeler -%42 ile -73 arasında değişti.

Death Cross sonrası tarihsel geri çekilmeler ve destek seviyeleri dikkate değer veriler sunuyor. Buna göre, BTC fiyatının 13.900 dolar civarında düşmesi olası bir senaryo. En kötü durumda, BTC fiyatı 11.500 dolara kadar derinleşecek. BTC fiyatı zaten 200-WMA’nın altında ve 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin altında işlem görüyor. Bu nedenle, analistlere göre en olası senaryo aşağı yönlü gibi görünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin piyasa değeri büyüklüğü, likidite ve kurumsal ve perakende kabulünde önceki zamanlara kıyasla şimdi önemli bir fark var.

BTC, 2015 halving’den 547 gün önce ve 2018 Halving’den 517 gün önce dip yaptı. Sonuç olarak, Bitcoin yaklaşan Nisan 2024 halving’den 517-547 gün önce düşerse, bu yılın 4. çeyreğinde düşecek.

Takip edilmesi gereken makroekonomik faktörler

Yeni günlük adreslerin sayısındaki artışa rağmen, BTC fiyatı 20.000 doların altında kalıyor. Bitcoin’in fiyatını büyük ölçüde Fed’in 21 Eylül’deki faiz artırımı belirleyecek. Goldman Sachs, Eylül’de 75 baz puanlık, ardından Kasım ve Aralık’ta 50 baz puanlık artış öngörüyor. CME FedWatch Tool’a göre 75 baz puanlık bir artış olasılığı %80.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı şu anda 19.000 hemen doların üzerinde işlem görüyor. 24 saatin en düşük seviyesi olan 18.390 dolardan yaklaşık %4 yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin İçin Uyarı: Büyük Tasfiye Tetiklenebilir! Bitcoin ve Ethereum kritik destekleri korumakta başarısız oldukça, altcoin piyasasında tasfiyeler hızla büyüyor. PeckShieldAlert, gün içinde yeni bir raporda devasa bir likidite olayını aydınlattı. Piyasa kanama devam ederken altcoin tavsiyeleri çığ gibi büyüyor Blockchain güvenlik şirketi PeckShieldAlert,...
Buğra Çağlar 2 hafta önce