Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

bitcoin ethereum xrp mobile wo
bitcoin ethereum xrp mobile wo
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deneyimli analist Ali Martinez’e göre, Bitcoin ve Ethereum, zincirleme bir bakış açısıyla birden fazla satın alma sinyali veriyor.

  • Analiste göre Bitcoin, el değiştiren boş tokenlerde önemli bir artış gördü ve bu da yüksek oynaklığa neden olabilir.
  • Borsalardaki ETH arzı düşerken fiyatlar “fırsat bölgesinde” yer alıyor.
  • Bu on-chain metrikler bozulmadan kalırsa analiste göre, BTC ve ETH yakında yükseliş trendlerine devam edebilir.

Birkaç on-chain ölçüm analiste göre, satın alma baskısının hızlandığını gösterdiğinden, Bitcoin ve Ethereum yüksek oynaklığa bağlı görünüyor. Yine de analiste göre, bu kripto para birimlerinin yükseliş trendini sürdürmek için bir engeli aşması gerekiyor. 

Bitcoin balinaları geri döndü! İşte olabilecekler

Deneyimli analist Ali Martinez’e göre, Bitcoin ve Ethereum yükseliş hareketine hazır olabilir. Bitcoin dik düzeltmenin ardından 3.500 puanın üzerinde bir artış elde edebildi.  Santiment’in Token Age Consumed endeksi, fiyatlar düşerken son birkaç saat içinde el değiştiren BTC’de önemli bir artış kaydetti.  Bu on-chain ölçüm, son taşınan gün sayısı ile son zamanlarda kaç tane coinin taşındığını ölçer. Eski tokenlerin hareketi mutlaka önde gelen bir fiyat göstergesi olmasa da son birkaç ayda volatilitede ani artışlara neden oldu. 

Kaynak: Santiment

Tarih kendini tekrar ederse analiste göre, Bitcoin son token hareketlerine bağlı olarak daha fazla oynaklık yaşayabilir. Balinaların davranışı analiste göre, volatilitede gelen artışın yukarı yönlü olabileceğini gösteriyor. Son 24 saat içinde, ağdaki 100 ila 10.000 BTC’ye sahip cüzdanlar, varlıklarına 3.32 milyar dolar değerinde 80.000’den fazla BTC ekledi. Yukarı yönlü baskıdaki ani artış analiste göre, büyük yatırımcıların yükselişe hazırlanırken indirimli alım yapmaya çalıştığını gösteriyor. 

Kaynak: Santiment

Analist uyardı: Bitcoin fiyatı bu seviyelere düşebilir!

Oranlar boğaları destekliyor gibi görünse de analiste göre, Bitcoin ileride sert bir dirençle karşı karşıya. IOMAP modeli, 1,2 milyon adresin daha önce 43.150 ila 45.670 dolar arasında 1,05 milyon BTC satın aldığını gösteriyor.  Fiyatlar yukarı yönlü baskıyı kontrol altına alarak daha da ilerlemeye çalıştıkça analiste göre, bu tutucular su altı konumlarında bile kırılmaya çalışıyor olabilirler. Bu nedenle analiste göre, yalnızca bu arz bariyerinin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. 

Kaynak: IntoTheBlock

Öte yandan analiste göre, IOMAP kohortları Bitcoin’in altındaki en önemli destek duvarının 41.830 ile 43.000 dolar arasında olduğunu ortaya koyuyor. Yaklaşık 760.000 adres, bu fiyat seviyesinde yaklaşık 430.000 BTC tutuyor. Bu talep bölgesinin kesilmesi analiste göre, fiyatların düşmesini engelleyebilecek başka bir ilgi alanı olmadığı için 39.000 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Borsalardaki Ethereum (ETH)’lar azalıyor! “Bu yükseliş işareti”

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum tokenlerinin sayısı üstel bir oranda azalmaya devam ediyor. Yalnızca geçen ay boyunca, işlem platformlarından 1,35 milyondan fazla ETH tükendi ve bu da %6,63’lük bir düşüşü temsil ediyor.  Bilinen kripto para borsası cüzdanlarındaki azalan ETH arzı, analiste göre Ethereum’un gelecekteki fiyat artışı için olumlu bir tablo çiziyor. Teknik olarak satılabilecek ETH sayısını azaltıyor ve sonuç olarak analiste göre, aşağı yönlü potansiyeli sınırlıyor.

Kaynak: Santiment

Ayrıca analiste göre, Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) endeksi, Ethereum’un mevcut fiyat seviyelerinde değerinin altında olduğunu gösteriyor. Bu temel endeks, geçen ay ETH alan adreslerin ortalama kârını veya zararını ölçer. 30 günlük MVRV %0’ın altına her hareket ettiğinde analiste göre, bir yükseliş dürtüsü bunu takip etme eğilimindedir. 30 günlük MVRV oranı şu anda %-8,6’da geziniyor ve bu da analiste göre, ETH’nin “fırsat bölgesinde” olduğunu gösteriyor. MVRV oranı ne kadar düşük olursa analiste göre, yukarı yönlü bir fiyat hareketi olasılığı o kadar yüksek olur.

Kaynak: Santiment

Analist: 3.185 ile 3.275 dolarlık bölge Ethereum için kritik

Ethereum zayıf desteğin üzerinde oturuyor olsa da analiste göre, işlem geçmişi yükseliş trendini sürdürmek için üstesinden gelmesi gereken tek bir engel olduğunu gösteriyor.  1,2 milyondan fazla adres, 3.185 ile 3.275 dolar arasında yaklaşık 8,6 milyon ETH satın aldı. Bu direnç bariyerinin üzerinde belirleyici bir mum çubuğu analiste göre, ETH‘yi 4.000 dolara veya tüm zamanların yeni en yüksek seviyelerine doğru itebilir. 

Kaynak: IntoTheBlock

Yine de analiste göre, bu seviyenin etrafındaki herhangi bir zayıflık belirtisi piyasa katılımcılarını satmaya teşvik edebileceğinden, yatırımcılar 2.900 dolarlık destek seviyesine çok dikkat etmelidir. Bu benzersiz koşullar altında analiste göre, Ethereum 2.500 dolara düşebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!