Analist: Bitcoin ve ETH’nin Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 28 Aralık 2021
1 görüntülenme
which one btc eth

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve traderı Pentoshi, kripto pazarlarında toparlanma yavaşlamaya başladığı dönemde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için neler beklediğini özetliyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bakıyoruz.

Bitcoin ve Ethereum için neler var?

Takma isimli analist Pentoshi, 434.900 Twitter takipçisine Bitcoin’in şu anda 32.000 ile 58.000 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem gördüğünü söylüyor. Analist, “BTC [üç günlük] grafiğin ne kadar açık olduğunun farkında değildim. Daha büyük yüksek zaman aralığı. Üst sınırlar: 58.000 dolar. Orta: 45.000 dolar. Düşük: 32.000 dolar” ifadesini kullanıyor.

Image

Alım satım aralığının ortası destek görevi görürken Pentoshi dört saatlik grafiğe bakıyor ve Bitcoin’in yükselişinin şimdi BTC 53.000 doları geri aldığında boğaların nasıl tepki vereceğine bağlı olduğunu söylüyor. Analist, “Ayılar 53.000 dolarlık alanı savunmak istiyor ancak bu seviyeye kadar (düşük yüksek) taviz vermeye istekli” şeklinde konuşuyor.

Image

Kripto strateji uzmanına göre, 53.000 dolarlık bir ret, boğaların yaklaşık 49.000 dolarlık desteği savunması ve daha yüksek düşük kurulum yazdırması gerektiği anlamına geliyor. Ancak Pentoshi, 49.000 doların altındaki bir hareketin BTC’yi 45.000 dolardan desteği tekrar ziyaret etme riskiyle karşı karşıya bıraktığını belirtiyor.

Ethereum Balinaları Bu Altcoin'den Zulalıyor!

Ethereum‘a gelince, Pentoshi 4.400 dolar ile 4.500 dolar arasındaki alanın önde gelen akıllı sözleşme platformu için kritik bir seviye olduğunu söylüyor. Pentoshi’ye göre, bu fiyat alanının üzerinde bir hareket, Ethereum’u tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) itecek. Bununla birlikte, kripto stratejisti, durmuş bir ETH rallisinin ikinci en büyük kriptoyu yükseliş trendini tersine çevirme riskine soktuğu konusunda uyarıyor. Analiste diyor ki:

ETH Makrosu. 4.400 dolar – 4.500 dolar = Yeni ATH’ler. 3.940-4.000 dolar şu anda savunma için kilit nokta oldu. Bu yuvarlak dipte bir yukarı itme ve biraz momentum görmek isterim. 4.400 – 4.500 dolar arasında satış yapmak istiyoruz.

Ripple Kâhini, BTC'nin Temmuz 2022'ye Kadar Seviyelerini Verdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

large image 1277357697
“Baskı Artıyor” Analist, Altın Fiyatları Beklentilerini Açıkladı! Altın üzerindeki fiyat baskısı, dış piyasalarda düşüşe neden oluyor. Altın fiyatları, daha güçlü bir ABD doları endeksi ve düşük ham petrol fiyatlarının 2021’in son işlem haftasına başlamasıyla birlikte Pazartesi günü erken ABD işlemlerinde mütevazı bir düşüş yaşadı....
Zeki Uyanık 28 Aralık 2021