Analist: Bitcoin ve ETH’nin Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

which one btc eth
which one btc eth
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve traderı Pentoshi, kripto pazarlarında toparlanma yavaşlamaya başladığı dönemde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için neler beklediğini özetliyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bakıyoruz.

Bitcoin ve Ethereum için neler var?

Takma isimli analist Pentoshi, 434.900 Twitter takipçisine Bitcoin’in şu anda 32.000 ile 58.000 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem gördüğünü söylüyor. Analist, “BTC [üç günlük] grafiğin ne kadar açık olduğunun farkında değildim. Daha büyük yüksek zaman aralığı. Üst sınırlar: 58.000 dolar. Orta: 45.000 dolar. Düşük: 32.000 dolar” ifadesini kullanıyor.

Image

Alım satım aralığının ortası destek görevi görürken Pentoshi dört saatlik grafiğe bakıyor ve Bitcoin’in yükselişinin şimdi BTC 53.000 doları geri aldığında boğaların nasıl tepki vereceğine bağlı olduğunu söylüyor. Analist, “Ayılar 53.000 dolarlık alanı savunmak istiyor ancak bu seviyeye kadar (düşük yüksek) taviz vermeye istekli” şeklinde konuşuyor.

Image

Kripto strateji uzmanına göre, 53.000 dolarlık bir ret, boğaların yaklaşık 49.000 dolarlık desteği savunması ve daha yüksek düşük kurulum yazdırması gerektiği anlamına geliyor. Ancak Pentoshi, 49.000 doların altındaki bir hareketin BTC’yi 45.000 dolardan desteği tekrar ziyaret etme riskiyle karşı karşıya bıraktığını belirtiyor.

Ethereum Balinaları Bu Altcoin'den Zulalıyor!

Ethereum‘a gelince, Pentoshi 4.400 dolar ile 4.500 dolar arasındaki alanın önde gelen akıllı sözleşme platformu için kritik bir seviye olduğunu söylüyor. Pentoshi’ye göre, bu fiyat alanının üzerinde bir hareket, Ethereum’u tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) itecek. Bununla birlikte, kripto stratejisti, durmuş bir ETH rallisinin ikinci en büyük kriptoyu yükseliş trendini tersine çevirme riskine soktuğu konusunda uyarıyor. Analiste diyor ki:

ETH Makrosu. 4.400 dolar – 4.500 dolar = Yeni ATH’ler. 3.940-4.000 dolar şu anda savunma için kilit nokta oldu. Bu yuvarlak dipte bir yukarı itme ve biraz momentum görmek isterim. 4.400 – 4.500 dolar arasında satış yapmak istiyoruz.

Ripple Kâhini, BTC'nin Temmuz 2022'ye Kadar Seviyelerini Verdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bitcoin ve ETH’nin Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!