Milyonluk Takipçili Analist: Bu 2 Altcoin 80x Yapabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
21.452 görüntülenme
Milyonluk Takipçili Analist: Bu 2 Altcoin 80x Yapabilir!

Altcoin Buzz ekibinden olan analist Stu L., merkeziyetsiz depolama alanında hizmet sunan iki kripto para için yüzde 800’lük bir artışa işaret etti. İşte detaylar…

Merkeziyetsiz depolama alanı neden önemli?

Blockchain üzerine inşa edilen ilk uygulamalardan biri, merkezi olmayan dosya depolamasıydı. Dolayısıyla, P2P dosya depolama, birçok uzman arasında zaten popüler. Bu, her şeyi merkezileştirme fikrinin doğal bir uzantısıydı. Filecoin ve Storj gibi 2014 ve 2015’e kadar giden altcoinler var. IPFS, çoğu pazarda NFT’leri güvence altına alır. SIA ve son zamanlarda Arweave gibi diğerleri ortaya çıktı.

Kripto Para Balinaları Zarar Ediyor! Bu Coinlere Dikkat!

Her birinin kendine özgü çalışma şekli vardır, Blockchain kullanır ve coin’i için fayda sağlar. Piyasada çok sayıda rakip var. Ancak son zamanlarda merkezi olmayan depolama, liderlik yarış alanı haline geldi. Analiste göre özellikle Filecoin (FIL) ve Arweave (AR) bu açıdan öne çıkıyor.

Analistin dikkat çektiği ilk altcoin: Filecoin

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Filecoin, kriptonun en eski projelerinden biridir. Verileri ucuza depolamanızı sağlar. Ayrıca IPFS kullanır. Ayrıca ekstra depolama alanı sağlayabilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz. Tamamı yerel FIL coiniyle ücret kazanırsınız. Ayrıca kendi dApp’lerinizi oluşturabilir, depolayabilir ve Filecoin’de çalıştırabilirsiniz.  Fakat öncelikle, verilerinizin kalıcı olmadığını bilmelisiniz. Depolama alanınız için ödeme yapmazsanız, verileri silebiliyorlar. Yani Arweave gibi kalıcı değil.

Bu 20 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Daha çok Dropbox’a benziyor, ancak sunucuları kontrol eden Dropbox yerine Filecoin verilerinizi kapatabilir. Diğer yandan, Filecoin madencilerinin çoğu (veri depolama alanı tedarikçileri) Çin’dendir. Bu, Batı’daki işletmeler için büyük bir endişe kaynağı olarak görülebilmekte.  Yine de, Filecoin depolama alanı için talebin hızla arttığı görülmekte. Özellikle bilimsel ve araştırma açısından yoğun projeler  arasında.  Şimdi büyük son haberler. Filecoin’in Sanal Makinesi veya FVM. 14 Mart’taki bu FVM lansmanı, Ethereum akıllı sözleşme işlevselliğinin Filecoin’e geldiği anlamına gelir.

FVM’in önemi

Analistlere göre FVM ile gizliliğe dayalı L2’ler, ölçeklendirme ve hız için farklı türde “rollup”lar, düşük ücretler mevcut olacak. Ayrıca analiste göre bu, programlanabilirlik çok önemli. Şu anda FVM şunları da sağlar:

  • Likit staking.
  • Belirli veri kümelerini oluşturmak ve etrafında çalışmak için kullanılan DataDAO’lar.
  • Daha önce sahip olmadığı kalıcı depolama.
Bu 5 Altcoin İçin Son Dakika: Haberle Fırladılar!

Analiste göre bu çok büyük bir olay. Bu büyük FVM haberlerinin yanı sıra gelir, ücretler ve geliştirici etkinliği gibi birçok temel unsurun da arttığını görüyoruz.

Listedeki ikinci altcoin: Arweave (AR)

Arweave kalıcı bir web depolama çözümüdür. Web3 dünyası için depolama sunar. Ağ, Şubat ayında Ocak ayına göre yüzde 20 daha fazla işlem yaptı. Ocak ayı da rekor işlemlerin olduğu bir aydı. Yalnızca Şubat ayında 70 milyondan fazla işlem gerçekleşti. Polygon ile birlikte Arweave, NFT’leri Instagram’a getirebilmek adına Meta için depolama alanı sağlıyor. Bu, Polygon için çok büyük bir haberdi ve Arweave için de çok büyük.

Bu 44 Web3 ve Yapay Zeka Coini Tahtadan Uçtu!

Ayrıca Web3 için Dropbox olan ArDrive, artık 100 kb veya daha küçük dosyaları ücretsiz olarak kaydetmenize izin veriyor. Yani bu gerçekten Dropbox veya Google Drive’a benziyor. Ayrıca aşağıdaki gibi büyüyen bir ekosistemi var:

  • Arweave’de “veriye dayalı” akıllı sözleşmeler için Warp Sözleşmeleri.
  • Web3 altyapı araçları için EverVision.
  • Sıfır bilgi kanıtlarını kullanarak gizlilik sunmak için HollowDB.
  • Geliştiriciler için bir veri katmanı olarak Bundlr ve daha fazlası.

Ayrıca Forward Research, Arweave için Ar-Ge yapıyor. Arweave için herhangi bir telefonu veya çevrimdışı cihazı güvenli bir donanım cüzdanına dönüştürmenin bir yolunu buldular. Ledger bile bir kez veri sızıntısı yaşadı. Bu tür pratik uygulamalar, Arweave’in merkezi olmayan bir Dropbox’tan çok daha fazlası olduğunu göstermenize yardımcı olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Altcoinbuzz

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Unlock Alarmı: Bu Hafta Kilit Açacak 6 Altcoin Bunlar!
Unlock Alarmı: Bu Hafta Kilit Açacak 6 Altcoin Bunlar! Bu hafta, birçok altcoin projesinde unlock (kilit açma) süreci başlayacak. Token kilit açma işlemleri, piyasayı etkileme gücüne sahip önemli olaylardır. Tokenların çoğu, satın alma baskısının kayda değer planlı kilit açmalara doğru yükseldiğini ve ardından bir fiyat düzeltmesinin...
Aslı Dinçer 2 hafta önce