Çöküşleri Öngören Analist: Bu 2 Altcoin Pump’lanabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.572 görüntülenme
Çöküşleri Öngören Analist: Bu 2 Altcoin Pump'lanabilir!

Bitcoin’in 2020 yılında 6.100 ve 10.300 dolarda dibi göreceğini önceden bildiren bir analist, 2 altcoin için sıradaki boğayı haritalıyor. Uzmanın tahminleri, piyasadaki satışların kısa süreliğine soğuduğu bir dönemde geldi.

DonAlt, bu 2 altcoin için boğa senaryosunun ayrıntılarını paylaştı

Youtube analisti, Ethereum rakiplerinden biri için büyük bir satın alma fırsatı görüyor. DonAlt’ın daha önceki isabetli tahminlerine bu yazıdan göz atabilirsiniz. Analist şimdi, geçen yıldan bu yana %90’dan fazla değer kaybeden Solana’nın (SOL) büyük bir ralliyle geri dönebileceğini söyledi. İddialı tahminler, Solana satışlarının durgunlaştığı bir dönemde geliyor. DonAlt, kısa vadeli görünümü şöyle güncelliyor:

Yatırımcılar SOL üzerinde yoğun bir şekilde short pozisyon aldılar. Aslında 4,20 doları ideal bir seviye olarak görüyorum… Ama dürüst olmak gerekirse, oraya varamayacağımızı düşünüyorum. Bu, şu anki haftalık görünümde olduğu gibi satın almayı sevdiğim bir yapı, aynı zamanda piyasanın tamamen ortadan kalktığı bir yapı. Şimdi biraz satın alma ve başka bir ikincil kapitülasyon olayı yaşıyoruz. Genellikle bunları satın almayı severim. Yakında 10 dolardan 16 dolara bir hareket olacağına inanıyorum.

DonAlt, kısa vadede Solana fiyatının 10 dolardan 16 dolara kadar tırmanabileceğini tahmin etti. SOL şu anda son 24 saatte %10’un üzerinde artışla 12 doların üzerinde işlem görüyor. DonAlt’ın tahminleri gerçek olursa, bu Solana için %43’ün üzerinde artış anlamına gelecek. Bu arada Solana, yeni yıla güçlü bir ralliyle başladı. Kriptokoin.com olarak rallinin perde arkasına bu yazıda yer verdik.

DonAlt, bu seviyelerden Ethereum satın almayı planlıyor

Kripto analisti, Ethereum söz konusu olduğunda, lider altcoin’in göreceli güç gösterdiğini, ancak yükselişe geçmeden önce önemli bir direnç seviyesini kırması gerektiğini söylüyor:

Diyelim ki ETH mevcut seviyelerden yükselmeye devam ediyor ve 1.300 dolar en yakın direnç, bu seviyeden sonra trendi tersine çeviriyor gibi görünecek.

Ethereum yazım sırasında 1,200 doların hemen üzerinde işlem görüyor. DonAlt ayrıca, Ethereum’un 2022’de çok fazla yükseliş yaşadığını söylüyor:

Hala kriptoda sahip olduğumuz en büyük beklenti; Ethereum’un deflasyonist hale gelmesi. Hala o oyunu tam anlamıyla yaşamadık. Bence arka planda kalıyor çünkü tüm piyasa kötü durumda. Ama umudumu koruyorum. 800 dolara düşerse, o zaman bu bölgeden satın alacağım. 700 dolara düşerse tekrar alacağım. Diğer yandan, 1.300 doların üzerinde bir miktar güç gösterirse, daha büyük bir pozisyon almaya fazlasıyla istekli olurum. Çünkü bence ETH için gelecekte çok şey var. Sadece bir bütün olarak piyasa onu aşağı çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE Değil: Meme Coin 18x Yaptı
DOGE, SHIB Değil: Bu Meme Coin 18x Yaptı! Kısa süre önce piyasa sürülen Solana tabanlı bir meme coin projesi, DOGE ve SHIB gibi devleri gölgede bırakıyor. Yoğun talebin arkasında; büyük olasılıkla, toplam arzın %50’sini kullanıcılara dağıtan airdrop haberi yer alıyordu. DOGE ve SHIB, Solana tabanlı...
Buğra Çağlar 4 hafta önce