Nam Salan Analist, Aldı: Bu Altcoin 50x Yapabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
7.185 görüntülenme
Nam Salan Analist, Aldı: Bu Altcoin 50x Yapabilir!

Popüler analiz kanalı Altcoin Buzz’ın bünyesindeki bir analist olan Stu L., son zamanlarda “nihai boğa” olduğu ve 50 kata kadar yükseliş beklediği bir altcoin’i açıkladı. Analistin dikkat çektiği altcoin, en son layer-2 anlatısından yararlanan bir coin’dir. İşte detaylar…

Analist, bu altcoin için yükseliş bekliyor

Altcoin Buzz ekibinden olan Stu L., portföyüne “süper devrimci bir coin” eklediğini belirtti. Analistin dikkat çektiği coin, Stacks’ten (STX) başkası değil. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi STX’in fiyatı son 30 günde yüzde 230 arttı. Ancak fiyatı hala 1 doların altında. Ayrıca Bitcoin Ordinals heyecanı tamamen STX’in lehine çalışıyor. Analist, “Neden Stacks?” sorusuna aşağıdaki şekilde cevap veriyor:

Birkaç iyi layer-2 seçeneği var, bu nedenle, bu adil bir soru. Bir süredir Bitcoin’in başına gelen en heyecan verici şey olduğu için portföyümüze Stacks’i ekliyoruz. Halihazırda Bitcoin ve Bitcoin Name Service için DeFi inşa ediyor. Ancak şimdi Ordinals ile NFT’ler Bitcoin’de ve bunu yaparken yalnızca 1 Satoshilik blok alanı kullanıyor.

Danışmanlık Devi: Alın, Bu Altcoin Patlayıcı Görünüyor!

Kripto para alanında anlatıların önemi düşünüldüğünde, analistin STX’i seçmesi şaşırtıcı değil. Şu anda en büyük anlatılardan biri layer 2 çözümleri. Coinbase, Base isimli layer 2 çözümünü duyurdu. Diğer yandan Bitcoin’in Stacks, Rootstock ve Ordinals içeren layer-2 platformları meşguldü.

Stacks, birçok uygulamanın oluşturulmasına olanak tanıyor

Ancak analiste göre Stacks, son zamanlardaki hype’dan daha fazlasını sunuyor. Analiste göre Lightning Network dışında Stacks ve Rootstock, Bitcoin için çalışan tek 2 ana layer-2 çözümüdür. BTC Name Service dışında, analist Stacks’teki “harika uygulamalardan” birkaçı olarak aşağıdakilere işaret etti:

  • Paradigma-Registrar: Ethereum’un yaptığı gibi IPFS kullanmaya gerek kalmadan merkezi olmayan alan adlarını ve kimliklerini kaydetmenize olanak tanır. Hepsi Bitcoin tarafından güvence altına alınmıştır.
  • Sigle: Yazdıklarınızdan dolayı sansürlenmemeniz için bir Web3 günlük kaydı ve blog uygulaması.
  • USDA: Bitcoin ekosistemindeki ilk USD stablecoin. Stacks ile basılmıştır ve Bitcoin ile güvence altına alınmıştır.
  • Zest Protocol: Kurumlar için Bitcoin kredileri. DeFi ve TradFi’nin Bitcoin’de buluştuğu yer ve daha fazlası.
Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar!

Analist, Stacks’in, çoğumuzun hakkında fazla bir şey bilmediği kapsamlı bir ekosistem oluşturduğuna dikkat çekiyor. Şu anda Ordinals heyecanının fazla abartıldığını düşünse de “Stacks ve Bitcoin Layer 2’ler için yeni bir farkındalık var” diyor. Üstelik bu farkındalığa başından beri sahip olmamız gerektiğini savunuyor.  Analist, 76 sent seviyesinden 500 dolarlık STX aldığını açıkladı. Yani portföyünde şu anda 657 STX yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD, Coinbase'e 40 Bin Bitcoin Yığdı! Satış mı Olacak?
ABD, Coinbase’e 40 Bin Bitcoin Yığdı! Satış mı Olacak? ABD hükümeti kısa süre önce değeri 2 milyar dolardan fazla olan yaklaşık 40.000 Bitcoin (BTC)’i Coinbase’e taşıdı. Hareket, kripto para piyasası yerel zirvelerdeyken hükümetin varlıklarını tasfiye etmek isteyebileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı. İşte detaylar… Coinbase’e 2 milyar...
Aslı Dinçer 2 hafta önce