Reklamı kapat

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin’ler Ortadan Kalkacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 20 Temmuz 2022
0 görüntülenme
Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin'ler Ortadan Kalkacak!

Derinlemesine araştırmalarıyla tanınan popüler bir analist, bir sonraki “yasal düzenleme” turunun kripto endüstrisi için ne anlama gelebileceğini tartıyor. Bu kapsamda, gizlilik altcoin projelerine odaklanmakta. İşte detaylar…

Coin Bureau, gizlilik odaklı altcoin projelerinden bahsetti

Coin Bureau sunucusu Guy, kara para aklamayla mücadele AML kuruluşu FATF’nin son politika güncellemesini anlatıyor. Söz konusu olan şey, hükümetlerin kripto para borsalarını, bankaları, tezgah üstü (OTC) masaları ve barındırılan cüzdanları, 10.000 dolardan fazla kripto işlemlerine dahil olan kişiler hakkında tanımlayıcı bilgileri paylaşmalarını öneren “seyahat kuralı”. Guy, kripto alanından FATF’nin “tartışmasız uyum için zorlamasının” artılarını ve eksilerini tartıyor. Guy, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Biraz iki ucu keskin bir kılıç. Bir yandan, kripto para birimindeki finansal gizlilik yavaş ama kesin olarak ortadan kalkacaktır. Gizliliği herhangi bir şekilde, şekilde veya biçimde koruyan gizlilik coin’leri, karıştırıcılar ve diğer teknolojiler listeden çıkarılır ve yasaklanır, aksi takdirde ‘yüksek riskli’ olarak belirlenirsiniz. Öte yandan, finansal mahremiyet üzerindeki bu baskı, kripto projelerini ve protokollerini ademi merkeziyetçi olmaya zorlayacak. Daha iyi kripto projeleri ve protokolleri ile sonuçlanacaktır.

Tecrübeli Analist, Satın Alacağı 3 Altcoin Duyurdu!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere gizlilik coin’leri arasında öncelikle Monero (XMR), Zcash (ZEC) bulunmakta. Ardından; Decred (DCR), Secret (SCRT), Oasis Network (ROSE), Horizen (ZEN) gibi projeler yer alıyor.

Düzenleyici netlik, daha çok sermaye getirebilir

Analist FATF’nin “Mart 2022 anketine yanıt veren 98 yargı bölgesinden sadece 29’unun Seyahat Kuralı yasalarını geçirdiğini söyledi. Bu yargı alanlarının küçük bir alt kümesinin uygulanmaya başladığını” kabul etmesine tepki gösteriyor. Guy, ülke bazında düzenleyici netliğin, kriptoya daha fazla kurumsal sermaye getirmeye hizmet edeceğine inanmakta. Aynı zamanda günümüzün baskın finans sektörü tarafından emilmesini engelleyeceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

FATF’nin tavsiyelerinin bir diğer olumlu etkisi, ülkeleri dünya çapında kripto düzenlemelerini netleştirmeye zorlaması. FATF’ye uyum sağlayamamalarının nihayetinde temel kripto düzenlemelerinin ve net kripto tanımlarının yokluğundan kaynaklandığını hatırlayın. Kripto düzenlemelerinin getirilmesi ve kripto tanımlarının netleştirilmesi, büyük olasılıkla kripto para birimine daha fazla kurumsal ilgiye yol açacaktır; bu, kriptoyu mevcut finansal sistemin başka bir koluna dönüştürmek için FATF’nin daha aşırı son oyunundan potansiyel olarak koruyabilir.

Kurumsal Yatırımcılar, Bu Kripto Para İçin Short Açtı!

Coin Bureau sunucusu, FATF web sitesindeki kara para aklama bilgi sayfasından alınan verilere dayanıyor. Kripto para biriminin başlangıcından bu yana AML çabalarının ihmal edilir olduğuna inanmakta. Buna rağmen, seyahat kuralının kaçınamayacak gibi durduğu konusunda uyarıyor.

Ne yazık ki, temel kripto düzenlemeleri oluşturulduktan sonra kurumlar FATF’nin ülkeleri ve kripto endüstrisini seyahat kuralını uygulamaya zorlamasını engelleyemeyecek gibi görünüyor. En kötü yanı, seyahat kuralının herhangi bir şey yaptığına dair sıfır kanıt olmasıdır. İster inanın ister inanmayın, ancak bu bilgi FATF’in kendi web sitesinde bulunabilir… Bana deli deyin, ancak bu, FATF’nin tavsiyelerinin, bu belirli web sayfasının yayınlandığı 2009 ile 2020 arasında kesinlikle hiçbir işe yaramadığını üstü kapalı bir şekilde doğrulamaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin 23 Bin Doları Kırdı! 5 Analist, Sıradaki Seviyeleri Verdi
Bitcoin 23 Bin Doları Kırdı! 5 Analist, Sıradaki Seviyeleri Verdi Kripto kışları, en boğa kripto para destekçilerini bile kısa sürede düşüşe geçirmenin bir yolunu buluyor.  Bitcoin, yakın zamanda 23.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak bazı uzmanlar, bunun sahte bir yükseliş olduğunu savunmakta. İşte sıradaki beklentiler… Bitcoin (BTC)...
Aslı Dinçer 20 Temmuz 2022