“Çöküş Geliyor” 2 Usta Analist: Bu Tarihlerde Bitcoin ve Altcoin’lerinizi Satın!

https   specials images.forbesimg.com imageserve 60585d3d60d1b3bd4a7ca8ff 0x0
https specials images.forbesimg.com imageserve 60585d3d60d1b3bd4a7ca8ff 0x0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı son 48 saat içinde hızlı bir artış gördüğü için alanda çok fazla heyecan var. BTC, son 24 saatte yüzde 7.1 oranında değer kazanıp 55.000 dolara yaklaştığından, baskınlık faktörü yükseliyor. Piyasadan gelen bir başka şok edici güncelleme de ABD deflasyonunun bir yıl içinde gerçekleşebileceği. Peki, kripto satışı için doğru zamanlar hangileri? Bu gelişme kripto alanını nasıl etkileyebilir? İşte 2 analistin yorumları

Michael van de Poppe: Bitcoin (BTC)’lerinizi önümüzdeki altı ay içinde satın

Beyaz Saray Çarşamba günü potansiyel küresel mali kriz konusunda uyardı. Bu gelişmenin ABD’li milletvekillerinin, hükümetin faturalarını karşılamak için parası bitmeden önce Federal borç limitini yükseltmeyi daha da geciktirirse olabileceğine dikkat çekildi. Varsayılan durumda, bu gelişmenin, ABD doları fiyatlarının devalüe olması ve kripto alanının büyük ölçüde geri çekilmesi yol açacağı düşünülüyor.

Kriptokoin.com olarak analistlerini paylaştığımız üst düzey kripto analisti Michael van de Poppe, takipçilerinin önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde potansiyel küresel krize hazır olmaları gerektiğini söyledi. Analist, önümüzdeki 6 ila 9 ayın satış için çok önemli olacağını söylemeye devam etti. Kullanıcıların bir yıl boyunca nakit tutmalarını önerdi. Bu deflasyondan sonra Bitcoin’in daha kârlı olacağını da sözlerine ekledi.

Enflasyon krizi nelere yol açabilir?

Uzmanlara göre enflasyon şimdi çok yaygın, bu nedenle deflasyon, ABD’deki fiyat devalüasyonuyla birlikte büyük bir olaya dönüşecek. Kaynaklara göre ABD dolarının yüzde 80’i tüm dünyada dolaşımdayken, ABD’de dolarının yalnızca yüzde 20’si dolaşımda. Üstelik, var olan ABD dolarının yüzde 40’ı 2020’de basıldı. Bu nedenle, birçok insan, düşen ABD dolarının kripto para alanında kayba yol açabileceğini düşünüyor. Özetle, dünyanın dört bir yanına yayılan devasa para basımının, uzun vadede küresel finansal istikrarsızlık yaratacağına dikkat çekiliyor. Kraken yöneticisi Dan Held, ABD dolarının basımı hakkında aşağıdaki tweet’i attı:

Dolayısıyla Michael van de Poppe, önümüzdeki 6 ila 8 ay içinde Bitcoin ve diğer altcoin’lerin satılması için sinyal veriyor gibi görünüyor. Çünkü USD düşerse, BTC/USD ticaret çifti de düşecektir. Ancak bunda da olumlu bir taraf var. Piyasa düzelir düzelmez kripto para satın alınması sonucunda, fiyat düşük olacağı için sonradan birçok milyonerin ortaya çıkacağı düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Çöküş Geliyor” 2 Usta Analist: Bu Tarihlerde Bitcoin ve Altcoin’lerinizi Satın!

Yorumlar kapalı.