Reklamı kapat

Analist Çıldırdı: Binance’deki Bu Altcoin 10x Yapabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Eylül 2022
0 görüntülenme
Analist Çıldırdı: Binance'deki Bu Altcoin 10x Yapabilir!

Bir kripto para analisti, hala geçtiğimiz aylarda yaşanan çöküşüyle gündeme gelen altcoin projesine yönelik yükseliş tahmini yaptı. Analistin odağındaki altcoin, Mayıs ayındaki çöküşten bu yana toparlanmaya çalışan Terra (LUNA) idi. İşte detaylar ve analistin beklentileri…

Analist, popüler altcoin için anahtar seviyeleri açıkladı

Analist Tony M.’e göre Tera’nın fiyatı önümüzdeki günlerde yatırımcıları şaşırtabilir. Ağustos ayından bu yana, LUNA’nın, on-chain ve teknik analizle 10 katına çıkma olasılığına işaret ediyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Eylül ayının ikinci haftasında, LUNA 24 saat içinde 3x’lik bir ralli gerçekleştirdi. Analiste göre bu sıçrama, gösterişli 10x hipotezinin olumlu bir doğrulamasıydı.

Analiste göre LUNA fiyatı şu anda 2,50 dolardan açık artırmaya çıkıyor. Çünkü boğalar 8 günlük hareketli ortalamada destek tutmakta zorlanıyor. 3x’lik boğa koşusundan bu yana, ayılar piyasayı ele geçirdi. İki hafta içinde yüzde 65’lik bir düşüş sağladı. Analist ayrıca düşüş trendinin dalga sayısını alt bölümlerine işaret ediyor. Bu noktada “üç adet dürtüsel 5-dalga formasyonunu sığdırmak mümkündür” diyor.

Bazılarına göre bu sorunlu bir sinyal ve geride kalanlar için bir kırılma göstergesidir. Ek olarak, hacim profili göstergesi, Mayıs ayındaki çöküşten dolayı eğri kalmaya devam ediyor. Bu nedenle, analiste göre, son yüzde 300’lük artışın ortasında boğaların gücünü doğru bir şekilde belirlemek daha da zor.

Alternatif seviyeler hangileri?

Yani LUNA’nın on-chain ölçümleri önemli ölçüde yükseliş hareketleri gösteriyor. Ancak yine de analiste göre, pazarların ne zaman değiştiğini anlamak için alternatif bir teze sahip olmak faydalı olabilir. Son fiyat hareketine dayanarak, bu tahmin, Terra fiyatı için olası bir sonuç olarak ek yüzde 35’lik bir düşüşü dikkate alıyor. Böyle bir hareket, LUNA’nın fiyatını 4. çeyrek boyunca 1.65 dolar ile 4.00 dolar arasında aralığa bağlıyor. Analiste göre bu durum, çok daha geniş bir simetrik üçgen tezine katkıda bulunacaktır.

Ünlü CEO, Bu Altcoin İçin Tüyler Ürpertici Bir Uyarı Yaptı!

1.65 doları hedefleyen düşüş tezinin geçersiz kılınması ise sıçramaya işaret ediyor. Analiste göre bu durum, 7.77 dolardaki son yükselişin üzerinde bir kırılmaya işaret edecek. Boğalar bu seviyeyi kırabilirse, 10x ralli muhtemelen devam edecek. 28 dolarlık bir hedef, mevcut LUNA fiyatından yüzde 1.000’den fazla artışa neden olabilir. Şu anda LUNA’nın değeri yüzde 3’lük bir düşüş ile 2.47 dolar seviyelerinde duruyor. Kripto para birimi, son yedi günde yüzde 1.3, son 14 günde yüzde 17.4 kayıp yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Hangi Altcoin'lerin Peşinde? Bu 8'ine Para Yağdırdı!
Binance Hangi Altcoin’lerin Peşinde? Bu 8’ine Para Yağdırdı! Binance Labs, gelecek potansiyeli taşıdığını düşündüğü kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yatırım şirketi olan Labs, son verilere göre 8 altcoin projesine para yağdırıyor. Peki bu kripto para birimleri neler ve Labs...
Serkan Eser 29 Eylül 2022