Analist: DOGE Devasa Fraktal Oluşturuyor! Bu Seviyeler Geliyor

1128973
1128973
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin fiyatı, Shiba Inu ve diğer meme coinleri gibi DOGE katilleri dikkatleri üzerine çekerken durgun görünüyor. Ayrıca, lider meme coin’in kendi cansız performansı dip fiyatlardan alıcı bulmasına yardımcı olmadı. Şimdi, grafiği çok aylı bir konsolidasyon olarak değişmeye hazırlanıyor ve analist Akash Girimath’a göre çarpıcı bir çıkış vaat ediyor. Nedenleriyle devam edelim…

DOGE, bu 3 senaryo etrafında takip edilebilir

Analist DOGE fiyatının her açıdan yükseliş çığlıkları arttığını söylüyor.
Dogecoin grafiği tümü yükseliş olan üç olası sonuç gösteriyor.

  • İlkinde; DOGE’nin 0,213 ila 0,230 dolar arasında değişen destek alanında dilimlendiğini görülüyor. Bu hareket, analiste göre kısa vadede düşüş eğiliminde olsa da, Dogecoin fiyatının çift dip oluşturabileceği ve 0,30 dolar veya 0,352 dolara yeni bir yükseliş trendi başlatabileceği 0.195 doları yeniden testine yol açabilir.
  • İkinci sonuç, Dogecoin fiyatının 0.195 dolar destek tabanını parçalaması. Bu hareket, mevcut konumdan %35’lik bir düşüşe yol açacak ve meme temalı kripto para birimini 0.160 dolarda sabit bir destek tabanına indirecek.

İkinci aşama düşüş eğiliminde gibi görünse de, üçlü bir tepe düzeni, yani dip dönüş formasyonu başlatacaktır. Bu model, bireysel yatırımcıların DOGE’yi indirimli olarak satın almalarına olanak tanıyacak ve DOGE’yi ara direnç seviyelerini 0,424 dolar veya ATH seviyeleri olan 0,680 dolar civarında yeniden test etmeye zorlayacaktır. Her iki durumda da, kripto para birimleri genelinde dip dönüş formasyonlarına sıklıkla rastlanıyor. Bitcoin fiyatının 28.000 dolara düştükten sonra devasa toparlanma rallisine başlaması bunların bir örneği olabilir…

DOGE fraktalı göz kamaştırıcı bir ralli öngörüyor

Üçüncü sonuç, Dogecoin fiyatının bir fraktal oluşturmasıdır – genellikle uzun bir yükselişten sonra gelişen bir oluşumdur. Temmuz 2020’nin başından Ocak 2021’in başlarına kadar DOGE, bir kırılmaya ve %1.435’lik bir yükselişe yol açan yuvarlanan bir dip formasyonu oluşturdu. Bu artış Dogecoin fiyatını 0,0057 dolardan 0,088 dolara itti. 2021’in başlarında ATH seviyesine ulaştıktan sonra, iki aydan fazla bir süredir konsolidasyona girdi ve azalan bir üçgen oluşturdu.

Bu kurulumdan bir kopuş, Dogecoin fiyatını %1,102 oranında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.740 dolara iten başka bir üstel yükselişi tetikledi. Bu yeni zirveden beri, DOGE kıvrılıyor ve dört LH ve üç eşit HH oluşturuyor. Bu salınım noktalarını trend çizgileri kullanarak birleştirmek, azalan bir üçgenin oluşumunu gösterir. Bu formasyon, ilk yüksek salınım ile yatay destek arasındaki mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle elde edilen, %363’lük bir artışla 1.086 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Dogecoin formasyonun dışına çıktıktan sonra

DOGE fiyatı bu kurulumun dışına çıkmış olsa da, yatırımcıların yeni bir yükseliş trendinin başladığını onaylamak için 0,36 doların üzerinde daha yüksek bir yükseliş beklemesi gerekiyor. Analiste göre her iki durumda da, bu teknik oluşum, yakında DOGE’nin piyasa değerini dört katına çıkaracak yeni bir yükselişin başlangıcına işaret ediyor.

Sonuç

Üç olası senaryoda Dogecoin fiyatı için işler iyi görünse de, Kriptokoin.com olarak analizlilerini paylaştığımız Akash Girimath’a göre 0.16 dolarlık bariyerin kırılması altcoin için ölümcül olabilir. Bu hareket, DOGE’yi 0.121 dolara düşürecek ve bunun bir dökümü yükseliş tezini geçersiz kılacak ve 0.09 dolar destek seviyesine %30’luk bir çöküşü katalize edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: DOGE Devasa Fraktal Oluşturuyor! Bu Seviyeler Geliyor