Analist, DOGE ve SHIB Tahminlerini Duyurdu: Bu Seviyeler!

shiba doge 2 1
shiba doge 2 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Dhwani Mehta, Dogecoin (DOGE) boğaları güçlendikçe DOGE fiyatının 200-DMA’ya tutunduğunu ve Shiba Inu (SHIB) boğaların, başka bir rekor ralli için hazırlandığını belirtiyor. Analiste göre, RSI güneye dönüyor, ancak 50,00 seviyesinin oldukça üzerinde tutarak DOGE alıcılarını destekliyor ve SHIB boğaları fiyat %61,8 Fibo seviyesinin üzerinde kaldığı sürece umutlu olmaya devam ediyor. Kripto analistinin DOGE ve SHIB tahminlerini ve analizlerini Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için derledik.

“DOGE boğaları son 36 saatte bir nefes almış görünüyor”

Yatırımcı sermayesinin Bitcoin, Ethereum ve Ripple’dan geçen hafta köpek temalı kripto paralara çevrilmesiyle Dogecoin de, haftayı %16 kazançla bitirmeyi planladığı için geride kalmadı. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu haftanın sağlam performansına rağmen, Perşembe günkü dört ayın en yüksek seviyesi olan 0,3556 dolara yükseldikten sonra, fiyat yukarı yönlü bir konsolidasyon moduna girdiğinden, DOGE boğaları son 36 saatte bir nefes almış görünüyor.

DOGE

Analist, bunu yaparken, DOGE fiyatının, önceki düşüş trendinin başladığı Ağustos ortasındaki 0,3552 dolar seviyelerini aştığını belirtiyor. Analiste göre, onuncun kripto para, bu Cumartesi üst üste ikinci gün için 0,29 dolar işaretinin üzerinde bir temel bulamayarak, gün için marjinal olarak daha düşük işlem görüyor.

Dhwani Mehta: DOGE, son gerilemeye rağmen ek bir yükselişe bakıyor

Dogecoin’in günlük grafiğini analiz eden Dhwani Mehta, DOGE fiyatının, Cumartesi günkü iki ayın en yüksek seviyesinden düzeltici geri çekilmeyi uzatırken, kritik 200 Günlük Hareketli Ortalamayı (DMA) 0,2861 dolarda savunmak için çok çalıştığını hatırlatıyor ve şu analizi yapıyor:

Bununla birlikte, boğalar yenilenen yükselişin ikna edici bir uzantısından önceki zamanı beklediğinden, DOGE fiyatı Cuma günkü işlem aralığında dalgalanmaya devam ediyor.

DOGE

Analist, Perşembe günü, köpeklerden ilham alan kripto paranın %27 yükseldiğini ve geçen Pazar teyit edilen iki aylık düşüş kanalından yukarı yönlü kopuşu genişlettiğini belirtiyor şu seviyelere dikkat çekiyor:

DOGE fiyatı düşen trend çizgisi direncinin üzerinde kapandıktan sonra kanal kırılması gerçekleşti ve ardından 0,272 dolardan kapandı. DOGE boğaları, büyük yükselişte yukarı yönlü 200-DMA’yı yeniden ele geçirdi ve şimdiye kadar ikincisinin üzerinde kapatmayı başardı.

Dhwani Mehta’ya göre, Dogecoin’deki son düşüş, Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesindeki keskin düşüşe bağlanabilir. Analist, geri çekilmenin sığ göründüğünü ve RSI orta çizginin üzerinde kalmaya devam ederken, DOGE iyimserleri için iyi bir dip alım fırsatı olarak görülebileceğini söylüyor ve şu seviyeleri işaret ediyor:

Boğalar kontrole direnirse, DOGE fiyatı 0,3550 doların üzerindeki birkaç ayın en yüksek seviyelerine geri dönebilir. DOGE boğası için bir sonraki yukarı yönlü bariyer, 0,4432 dolar olarak ölçülen model hedefine yerleştirildi.

DOGE
Dogecoin (DOGE) fiyatı günlük grafik / Kaynak: TradingView

Analist, aşağı yönde, düzeltmenin hız kazanması ve günlük kapanış bazında 200-DMA’yı düşürmesi durumunda, DOGE fiyatının kanal direncindeki ilk talebi şimdi 0,2649 dolardan destekleyebileceğini belirtiyor ve analizine şu yönde devam ediyor:

Daha güneyde, 0,2490 dolar, Dogecoin’deki ek kayıpları sınırlayacaktır. Bu seviyede, 21-DMA, 100-DMA ile buluşuyor.

Analiste göre SHIB, rekor ralliyi yeniden canlandırmak istiyor

Dhwani Mehta’ya göre, Shiba Inu (SHIB) boğalar düzeltici geri çekilmeyi yakalayıp yeni bir bacak daha yükseğe çıkmak için hazırlanırken, rekor ralliyi yeniden canlandırmak istiyor. Analist, SHIB fiyatının, bu hafta şimdiye kadar %110’a yaptığı için Cuma günkü yükselişin üzerine inşa ederek Cumartesi günü mütevazı kazançlar kaydettiğini söylüyor.

SHIB

Geçen hafta, Shiba Inu’nun piyasa değeri, en çok işlem gören dijital varlıklar arasındaki rakibi Dogecoin’i geride bıraktı. Kripto araştırma şirketi Into the Block, SHIB’nin dolaşımının %70,52’sinin, bir balinada %41 olmak üzere sekiz balinanın hesabında toplandığını bildirdi. Basın zamanında CoinMarketCap verilerine göre SHIB, son 24 saatlik zaman diliminde %8,37 kayıpla 0,00006352 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Öte yandan, haftalık bazda hala %52’nin üzerinde karda bulunuyor.

“Shiba Inu (SHIB) fiyatının 0,0001 doları alabilmesi için bu kilit direnci aşması gerekiyor”

Analiste göre, pazarlık avcıları, meme coin’in yükselmek için daha fazla yeri olduğuna inanıyor ve bunun için SHIB fiyatındaki geri çekilmeden yararlanıyorlar. Dhwani Mehta, kısa vadeli teknik bir perspektiften bakıldığında, şunları görüyor:

SHIB fiyatı, Perşembe günü ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000885 dolardan keskin düzeltmenin ardından, ana destek olan 0,000578 dolardan sıçradı. Bu seviye, 21 Ekim’in en düşük seviyesi 0,00000270 dolardan rekor yüksek seviyeye yükselişin %50 Fibonacci Geri Çekilme (Fibo) seviyesidir. Son iki işlem seansında, SHIB boğaları, aynı yükselişin %61,8 Fibo seviyesini günlük kapanış bazında 0,0000650 dolarda korumayı başardı ve alıcıların duyarlılığını destekledi.

SHIB

Analist, 14 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI)’nin, aşırı alım koşullarından kurtularak bir kez daha kuzeye baktığını ve SHIB fiyatındaki potansiyel bir artışa güven verdiğini ifade ediyor. Analist, şu teknik seviyelere dikkat çekiyor:

Şu anda, SHIB fiyatı, %78,6 Fibo seviyesiyle 0,0000752 dolarda mücadele ediyor ve ömür boyu en yüksek seviyeleri yeniden test etmek için bunun üzerinde kabul edilmeyi bekliyor. Rekor seviyelerin üzerinde sürekli bir hareket, 0,0010 dolar seviyesine doğru yeni bir yükseliş başlatabilir. Bunun üzerinde %127,2 Fibo seviyesi 0,000105 dolar devreye girecek.

SHIB
Shiba Inu (SHIB) fiyatı günlük grafik / Kaynak: TradingView

Dhwani Mehta, alternatif olarak, yukarıda belirtilen %61,8 Fibo desteğinin, SHIB fiyatındaki düzeltici düşüşleri sınırlamaya devam edebileceğini hatırlatıyor ve analizine şu yönde devam ediyor:

0,000578 dolar olan %50 Fibo seviyesi, aşağı yönlü baskının artması durumunda SHIB ayıları için geçilecek seviye olacak. Bununla birlikte, 0,000050-0,000460 dolar, Çarşamba günkü düşük ve %38,2 Fibo seviyesinin izdihamı olan güçlü bir destek olarak ortaya çıkacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist, DOGE ve SHIB Tahminlerini Duyurdu: Bu Seviyeler!