6 Analist Duyurdu: Bitcoin’in Sıradaki Seviyesi Bunlar!

84282 01 analysts say its time to start thinking about bottom for bitcoin full
84282 01 analysts say its time to start thinking about bottom for bitcoin full
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 20.000 doların altına düştü. Bunun ardından önde gelen kripto analistleri, BTC fiyatının gideceği olası seviyeleri belirledi. Bazıları yükseliş, bazıları düşüş bekliyor. İşte 6 kripto analistinin, lider kripto para birimi için beklediği fiyat seviyeleri.

IncomeSharks: “Bitcoin için dalgalı bir yaza hazır olun”

Takma adlı bir kripto para analisti olan IncomeSharks, Twitter’da BTC fiyat hareketini değerlendirdi. Buna göre, mevcut seviyelerden piyasaya girmek isteyen trader’lar için bir uyarıda bulundu. Ayrıca, BTC’nin önümüzdeki aylarda izleyebileceği olası yolu anlattı ve bir grafik yayınladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere IncomeSharks şunları söyledi:

“Kesme bölgelerinde, büyük düşüş bölgelerinden daha fazla insan para kaybediyor. Birçok nedenden dolayı orta vadede yükseliş bekliyorum. Bu yaz salıncak ticareti ve birikimi ile ilgili olacak. Kasım/Aralık sonunda çoğunluğu riske atacağım, yani satacağım.”

Altcoin Sherpa: “BTC bu seviyeyi kaybederse düşebilir”

Takma isimli başka bir kripto para analisti olan Altcoin Sherpa, BTC fiyatı için önemli seviyeyi belirledi. Ona göre Bitcoin, 20 bin doları tam anlamıyla kaybederse yeni bir dip yaratma yoluna gidecek. Bu 20 bin dolar seviyesini çok önemli olarak niteliyor. Popüler kripto analisti şunları söyledi:

“Daha düşük zaman dilimlerinde, BTC için 20.000 dolar seviyesi oldukça önemli bir alan olacak. Bu seviyeyi kaybederse, tekrar IMO’da 17.000 civarında düşük aralığa bir hareket görüyoruz. Bu alan dip ise, dürüst olmak gerekirse 17.000-18.000 doların tekrar test edilmesini bekliyorum.”

Bitcoin fiyatı

Rekt Capital: “Bitcoin fiyatının 16.400 doları görmesi mümkün”

Rekt Capital’e göre, son fiyat hareketi diğer ayı piyasalarına benzer verileri yansıtıyor. Bu nedenle, tarihsel verilere bakmak yeni fiyat seviyeleri hakkında önemli bazı ipuçları veriyor. 20 Haziran haftası boyunca, Bitcoin, 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) yakınında hareket etti. Bu, 2018 ayı piyasasının dibinde yaşadığı benzer bir alım hacmine işaret ediyor. Rekt Capital, şunları söyledi:

“Ancak 2018 dibinin oluşumu sırasında, bu alıcı hacmi ekstra %20 aşağı yönlüydü. BTC yakında fazladan %20 düşerse, fiyat 16.400 dolara ulaşacaktır.”

Miles J Creative: “BTC bir boğa aşamasına geldi”

Popüler başka bir kripto analisti olan Miles J Creative, Bitcoin için daha olumlu bir görüşe sahip. Analist, BTC’nin bir birikim aşamasına geldiğini öne sürüyor. Bunu ise, lider kripto para biriminin yalnızca ayı piyasasından çıkarken bu birikim seviyelerine ulaştığı teziyle destekliyor. Analist, “Belki bu sefer farklıdır ama birikim bir boğa aşamasının geldi” dedi.

Fundstrat: “İzlenmesi gereken seviyeler bunlar”

Fundstrat Mark Newton’daki teknik stratejist, BTC fiyatını değerlendirdi. Stratejist, varlığın nihai bir ‘temizlemeye’ ulaşması için kritik seviyeleri açıkladı. Newton’a göre, yatırımcılar 20.491 dolar ile 19.744 dolar aralığına dikkat etmeli. Ona göre 19.744 doların altına bir geri çekilme, fiyatın 17,592 doların yeniden test etmesine yol açacak. Bu seviyenin altına bir düşüş ise, Bitcoin fiyatının 12.500 ila 13.000 doları görmesine neden olacak. Tüm bunlara rağmen analist, iki üç hafta içerisindeki düşüşlerin dipten alım fırsatı sunduğunu dile getirdi. Ayrıca, kripto paranın potansiyel rallisi hakkında iyimser olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

6 Analist Duyurdu: Bitcoin’in Sıradaki Seviyesi Bunlar!