Analist: SHIB, ETH’yi Bırakın! Sıradaki En Hızlı At Bu Altcoin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Merge, kriptonun bugüne kadarki en büyük anıydı. Ancak, iki ana Ethereum sorununu ele almadan geldi ve gitti: Gas ücretleri ve işlem hızı. Bu, Ethereum rakiplerinin ilerlemeleri ve ETH’nin pazar payını bir kez daha kapmaları için fırsat yarattı. Şimdi, analiste göre bir altcoin projesi tam olarak bunu yapıyor gibi duruyor.

“SHIB, ETH değil, bu altcoin fırlayacak”

Analistin bahsettiği altcoin projesi Solana’dan başkası değil. Solana, Ethereum’un günlük 1 milyon işlemine kıyasla günlük 40 milyon işlem kaydediyor. Böylece şimdiden Ethereum ağından daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Ağ şimdi, geçmişteki sorunlarının üstesinden geldi ve derslerini çıkardı ve analiste göre bir kez daha fırlamak üzere olduğuna inanmak için 5 sağlam neden veriyor. Bu makale analistin SOL fiyatında neden bir sıçrama beklediğini açıklıyor.

“Solana’nın NFT ekosistemi gelişiyor”

Analiste göre, yükseliş için ilk sebep NFT ekosisteminde yaşanan gelişmeler. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana’nın NFT ekosistemi gün geçtikçe büyüyor. Öyle ki SOL NFT ekosistemi Ethereum’dan sonra piyasada 2. sırada yer alıyor. Bununla birlikte Ether’den çok daha düşük gas ücretleri ve yüksek hızlar sağlıyorlar. Ek olarak MagicEden ve SolanArt gibi başarılı NFT pazar yerleri de var.

Bununla birlikte altcoin projesinin NFT’lerini, Ethereum’un en büyük NFT pazarından satın almak da mümkün. Solana NFT’leri Ethereum tabanlı en büyük pazar yeri olan OpenSea üzerinde işlem görüyor. Bu arada veriler de ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Buna göre Ethereum 710,000 işlem ve Solana 2,5 milyon işlem yaptı. Bununla birlikte Solana’da ortalama satış fiyatı 47,17 dolarken Ethereum’da 413,92 dolardı.

“Son derece hızlı ve çevre dostu mimariye sahip”

Bununla birlikte altcoin SOL son derece hızlı. Verilere göre Blockchain, saniyede 2,700 ile 3,300 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip. Ancak yalnızca bu da değil. Solana’nın işlem başına maliyetleri de çok düşük: Ortalama 0,0025 ABD doları. Bununla birlikte blok süreleri 400 milisaniye civarında. Bunun tam kapsamına göre Solana saniyede 50.000 işlem işleyebilir. Ayrıca SOL son derece enerji tasarrufludur. 1 Solana işleminin enerjisi ile 3 Google araması yapabilirsiniz. Ekip şimdi, ağı karbon nötr hale getirmek için çalışıyor.

“DeFi ve dApp ekosistemlerinde de başarılı”

Analiste göre altcoin projesinin NFT’lerin yanı sıra sunabileceği çok şey var.  Örneğin SOL, DeFi alanında da bir ekosisteme sahip. Mevcut olarak ekosistemin TVL’si 1,29 milyar dolar civarında. Bu oranda TVL, onu en büyük 6. DeFi ekosistemi yapıyor. DeFi’de Orca, Raydium veya Sabre gibi birkaç DEX’e ev sahipliği yapıyor. Borç verme alanında Solend veya Tulip protokollerini barındırıyor. Ama çok daha ilginç projelere ev sahipliği yapıyorlar. Örneğin: Audius, Stepn ve Hello Moon.

“SOL, mavi çipli bir L1 altcoin’e dönüştü”

Analiste göre Solana’nın altcoin varlığı SOL artık mavi çipli bir kripto para. DeFi ve NFT ekosistemlerindeki gelişmeleri büyüme potansiyelini ortaya koyuyor. NFT alanında şu anda Yoots ve DeGods gibi hızla büyüyen koleksiyonlar var. Bu arada perakende alanı da desteğini Solana’ya veriyor. Bunlar SOL’u diğer L1’lere kıyasla daha az riskli hale getiriyor.

“Büyük yatırımcıların dikkati Solana’nın üzerinde”

Solana’nın arkasında gerçekten iyi yatırımcılar ve VC’ler var. Bunlar arasında Andreessen Horowitz, Polychain Capital ve Multicoin Capital gibi büyük firmalar yer alıyor. Bu firmalar ve daha fazlası SOL’un 2021’deki ICO’suna katılım sağladı ve desteklerini gösterdi. Bununla birlikte gizli kalan bir isim de SOL’un destekçileri arasında. Bu: FTX CEO’su Sam Bankman-Fried. Bankman-Fried, Ağustos ayında altcoin için “Solana en az değer verilen tokendir” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: SHIB, ETH’yi Bırakın! Sıradaki En Hızlı At Bu Altcoin