Reklamı kapat

Analist: SHIB, ETH’yi Bırakın! Sıradaki En Hızlı At Bu Altcoin

Serkan Eser
Serkan Eser 2 ay önce
0 görüntülenme

Ethereum Merge, kriptonun bugüne kadarki en büyük anıydı. Ancak, iki ana Ethereum sorununu ele almadan geldi ve gitti: Gas ücretleri ve işlem hızı. Bu, Ethereum rakiplerinin ilerlemeleri ve ETH’nin pazar payını bir kez daha kapmaları için fırsat yarattı. Şimdi, analiste göre bir altcoin projesi tam olarak bunu yapıyor gibi duruyor.

“SHIB, ETH değil, bu altcoin fırlayacak”

Analistin bahsettiği altcoin projesi Solana’dan başkası değil. Solana, Ethereum’un günlük 1 milyon işlemine kıyasla günlük 40 milyon işlem kaydediyor. Böylece şimdiden Ethereum ağından daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Ağ şimdi, geçmişteki sorunlarının üstesinden geldi ve derslerini çıkardı ve analiste göre bir kez daha fırlamak üzere olduğuna inanmak için 5 sağlam neden veriyor. Bu makale analistin SOL fiyatında neden bir sıçrama beklediğini açıklıyor.

“Solana’nın NFT ekosistemi gelişiyor”

Analiste göre, yükseliş için ilk sebep NFT ekosisteminde yaşanan gelişmeler. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana’nın NFT ekosistemi gün geçtikçe büyüyor. Öyle ki SOL NFT ekosistemi Ethereum’dan sonra piyasada 2. sırada yer alıyor. Bununla birlikte Ether’den çok daha düşük gas ücretleri ve yüksek hızlar sağlıyorlar. Ek olarak MagicEden ve SolanArt gibi başarılı NFT pazar yerleri de var.

Bununla birlikte altcoin projesinin NFT’lerini, Ethereum’un en büyük NFT pazarından satın almak da mümkün. Solana NFT’leri Ethereum tabanlı en büyük pazar yeri olan OpenSea üzerinde işlem görüyor. Bu arada veriler de ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Buna göre Ethereum 710,000 işlem ve Solana 2,5 milyon işlem yaptı. Bununla birlikte Solana’da ortalama satış fiyatı 47,17 dolarken Ethereum’da 413,92 dolardı.

“Son derece hızlı ve çevre dostu mimariye sahip”

Bununla birlikte altcoin SOL son derece hızlı. Verilere göre Blockchain, saniyede 2,700 ile 3,300 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip. Ancak yalnızca bu da değil. Solana’nın işlem başına maliyetleri de çok düşük: Ortalama 0,0025 ABD doları. Bununla birlikte blok süreleri 400 milisaniye civarında. Bunun tam kapsamına göre Solana saniyede 50.000 işlem işleyebilir. Ayrıca SOL son derece enerji tasarrufludur. 1 Solana işleminin enerjisi ile 3 Google araması yapabilirsiniz. Ekip şimdi, ağı karbon nötr hale getirmek için çalışıyor.

“DeFi ve dApp ekosistemlerinde de başarılı”

Analiste göre altcoin projesinin NFT’lerin yanı sıra sunabileceği çok şey var.  Örneğin SOL, DeFi alanında da bir ekosisteme sahip. Mevcut olarak ekosistemin TVL’si 1,29 milyar dolar civarında. Bu oranda TVL, onu en büyük 6. DeFi ekosistemi yapıyor. DeFi’de Orca, Raydium veya Sabre gibi birkaç DEX’e ev sahipliği yapıyor. Borç verme alanında Solend veya Tulip protokollerini barındırıyor. Ama çok daha ilginç projelere ev sahipliği yapıyorlar. Örneğin: Audius, Stepn ve Hello Moon.

“SOL, mavi çipli bir L1 altcoin’e dönüştü”

Analiste göre Solana’nın altcoin varlığı SOL artık mavi çipli bir kripto para. DeFi ve NFT ekosistemlerindeki gelişmeleri büyüme potansiyelini ortaya koyuyor. NFT alanında şu anda Yoots ve DeGods gibi hızla büyüyen koleksiyonlar var. Bu arada perakende alanı da desteğini Solana’ya veriyor. Bunlar SOL’u diğer L1’lere kıyasla daha az riskli hale getiriyor.

“Büyük yatırımcıların dikkati Solana’nın üzerinde”

Solana’nın arkasında gerçekten iyi yatırımcılar ve VC’ler var. Bunlar arasında Andreessen Horowitz, Polychain Capital ve Multicoin Capital gibi büyük firmalar yer alıyor. Bu firmalar ve daha fazlası SOL’un 2021’deki ICO’suna katılım sağladı ve desteklerini gösterdi. Bununla birlikte gizli kalan bir isim de SOL’un destekçileri arasında. Bu: FTX CEO’su Sam Bankman-Fried. Bankman-Fried, Ağustos ayında altcoin için “Solana en az değer verilen tokendir” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünyaca Ünlü 2 İsim: Alacağım, Bu Altcoin Uçacak! Kripto fenomeni David Gokhshtein ve bestseller yazarı Bryant McGill, bir altcoin projesi hakkında konuştu. Buna göre dünyaca ünlü iki isim bahsi geçen kripto para biriminden alacaklarını açıkladı. Onlara göre varlığın fiyatı büyük bir yükseliş için sinyal veriyor....
Serkan Eser 2 ay önce