Başarılı Analist “Ethereum İçin Karar Zamanı!” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti

Serkan Eser
Serkan Eser 28 Eylül 2020
0 görüntülenme
Ethereum futures

Kriptokoin.com – Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 350 dolarlık direncin üzerinde pozitif bir bölgede yavaş yavaş ilerliyor. Başarılı analist Aayush Jindal’a göre ETH fiyatı, yükselmeye devam etmek için 362 dolar ve 365 dolarlık direnç seviyelerini kırmalı.

  • Ethereum fiyatı, pozitif bir bölgeye geçmek için 350 dolar ve 355 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde işlem gördü.
  • Fiyat, 350 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir destek tabanı oluşturuyor gibi görünüyor.
  • Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde (Kraken üzerinden veri akışı) 352 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükselen kanal var.
  • Analiste göre, parite 362 dolar ve 365 dolarlık direnç seviyelerini temizlerse muhtemelen yükselmeye devam edecek.

Ethereum fiyatı olumlu işaretler gösteriyor! Peki sırada ne var?

Ethereum fiyatı, 335 dolarlık engeli aştıktan sonra yükselişini 350 dolarlık direncin üzerine çıkardı. ETH fiyatı, pozitif bir bölgeye geçmek için 350 dolarlık direnç bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine bile yerleşti. 360 dolar seviyesinin üzerinde bir artış oldu, ancak ETH 362 dolar ve 365 dolar civarında engellerle karşı karşıya gibi görünüyor. Son zamanlarda olumsuz bir düzeltme oldu, ancak fiyat 350 dolar civarında sabit kaldı. Kripto parada 348 dolar civarında bir düşük fiyat oluştu.

Aşağı yönde ilk destek analiste göre, 348 dolarlık düşük seviyeden 360 dolara olan son yükselişin 358 dolar seviyesine veya %23.6 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 352 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükselen kanal var gibi görünüyor. Kanal desteği, 348 dolarlık düşük seviyeden 360 dolara olan son artışın %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. 362 dolara yakın dirençle bir koparma modeli oluşuyor gibi görünüyor.

İşte Ethereum’un kısa vadede görebileceği önemli seviyeler

Analiste göre, 362 dolar ve 365 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde net bir kırılma, belki daha büyük bir artış için kapıları açabilir. Bir sonraki kilit direnç analiste göre, boğaların 400 dolarlık direnci test etmesinin muhtemel olduğu 375 dolar seviyesine yakın. Ethereum 362 dolar ve 365 dolarlık direnç seviyelerini temizleyemezse analiste göre, aşağı yönlü bir kırılma riski var. 

Panik Zamanı Mı? Usta Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’daki Son Çöküşü Değerlendirdi

İlk temel destek analiste göre,  kanal desteğine yakın ve 352 dolarda. Ana destek analiste göre, 350 dolar seviyesinin ve 100 saatlik SMA’nın yakınında oluşuyor. 350 dolarlık destek bölgesinin altında başarılı bir kapanış analiste göre, yakın vadede 335 dolarlık desteğe doğru daha büyük bir düşüş için kapıları açabilir.

Teknik göstergelerle Ethereum fyatının mevcut görünümü

Saatlik MACD: ETH/USD paritesi için MACD artık yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.

Saatlik RSI: ETH/USD paritesi için RSI şu anda pozitif bir açı ile 50 seviyesinin oldukça üzerinde.

Ana Destek Seviyesi: 350 dolar.

Ana Direnç Seviyesi: 362 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

sicak gelisme lider bitcoin borsasi binance 3 altcoin ciftini delist ediyor kriptokoin com
Sıcak Gelişme: Binance, Yeni Bir Altcoin’i Listeledi! Fiyat Yüzde 300 Fırladı Kriptokoin.com – Lider Bitcoin ve kripto para borsası Binance, yeni bir altcoin’i listelediğini duyurdu. Flamingo (FLM) isimli altcoin borsada liselenmesinin ardından güçlü yükseldi ve yaklaşık yüzde 300’lük bir ralli gerçekleştirdi. Binance, yeni bir altcoin’i listelediğini duyurdu! Fiyat...
Serkan Eser 28 Eylül 2020