Analist Bitcoin, ETH ve Ripple İçin Bu Seviyeleri Gösterdi

ethereum 3818348 1280
ethereum 3818348 1280
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Filip L.ye göre,  Bitcoin (BTC) fiyatı Salı günü %6 arttı ve 50.000 doların üzerinde sabit kalacak gibi görünüyor; Ethereum (ETH) fiyatı, Salı günü %8 kârla BTC’nin liderliğini aradı ve eşleştirdi, ancak bu kazancın çoğunu zaten geri aldı; Ripple (XRP) fiyatı ise, 1,05 dolarlık aşağı yönlü bir kırılma ile flört ediyor. Analist Filip L.nin BTC, ETH ve XRP analizlerini Kriptokoin.com olarak sizler için derledik.

“Bitcoin fiyatı yeniden test edilmeden önce 53.350 dolara destek arayacak”

Bitcoin (BTC) fiyatı, Salı günü %6 yükseldi ve mevcut boğa koşusunun başlangıcı olan 21 Eylül’den bu yana %27 arttı. Analist, 1 ve 2 Ekim’de gösterilen modelin tekrarının, boğalara ek bir giriş noktası vermek için mükemmel bir playbook olacağını belirtiyor ve bunun, 53.350 dolara doğru yukarı yönlü bir hareket için daha fazla alan açacağını söylüyor. Filip L. BTC için şu teknik seviyelere işaret ediyor:

Aylık direnç seviyesi olan R1’den 51.589 dolara gerileyen BTC’nin fiyat hareketi, 50.019 dolarlık destekle kısa vadeli kar elde etmesine yol açabilir. Boğalar, fiyat hareketini 50.000 doların üzerinde tutarsa, bu bir güven işareti ve piyasalarda sağlıklı bir rallinin göstergesidir. Ayrıca aşırı satımla flört eden, ancak şimdi daha normal seviyelere dönen Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) güven katıyor.

Kripto analisti, Bitcoin fiyatının 50.019 dolardan veya daha erken sıçramasını bekliyor ve boğaların 53.350 dolara kadar daha fazla kazanç sağlayabileceğini ve yollarında aylık R1 direnç seviyesini 51.589 dolarda kırmasının beklendiğini belirtiyor. Analiste göre, bu durum, ikinci seviyeyi boğalar lehine desteğe dönüştürecek. 

Bitcoin
Bitcoin (BTC) günlük grafik

Analist Filip L. piyasa duyarlılığının kripto paralardaki olumlu rüzgarları kesmesi durumunda, boğaların hızla kâr etmesinin bekleneceğini ve bu durumda ayılara bazı önemli destek seviyelerini kırma fırsatı verileceğini söylüyor. Analist şu seviyelere işaret ediyor:

Kesinlikle, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile uyumlu olan 47.065,70 dolar seviyesi bu faturaya uyuyor. Boğaların bazı düşüş tepkilerine karşı bu seviyeyi koruyamamaları durumunda, boğa koşusunun kısa ömürlü olmasını bekleyin.

Ripple

“Ethereum fiyatı sahneden kaçan boğaları görüyor”

Analiste göre, boğalar 3.370 dolardaki çifte destek seviyesini savunamadığından, Ethereum (ETH) fiyat hareketi zor bir durumda. Filip L. bu alanla birlikte 3.370 dolardan %50 Fibonacci seviyesi ve hemen üstünde 3.391 dolarlık tarihsel bir seviyenin geldiğini ve boğaların pozisyonlarını ya düz ya da marjinal kazançlarla kapatmasıyla, ayıların fiyat hareketini daha da aşağı çekmesi durumunda bir giriş imkanın bulunduğunu belirtiyor. Filip L. analizine şu doğrultuda devam ediyor:

Bugün küresel duyarlılığın geride kalmasıyla, Ethereum fiyatındaki destekleyici arka rüzgar tamamen gitti ve boğa koşusu duruyor gibi görünüyor. Aylık pivota doğru 3.245 dolarda daha düşük ve 3.200 dolarda %38,2 Fibonacci seviyesinin daha da altında bir kırılma bekleyin.

Ethereum
Ethereum (ETH) günlük grafik

Bununla birlikte, genel olarak uzun vadeli boğa koşusunun hala sağlam göründüğünü söyleyen analist, piyasalar bu olumsuz işlem gününde tozun yatışmasına izin verir vermez, boğaların 3.687 doları yeniden test etmek için ETH’de fiyat hareketini yeniden başlatacağını tahmin ediyor.

“Ripple fiyat reddi korkunç görünüyor”

Kripto analisti Filip L. Ripple (XRP) fiyatının 1,09 dolar tarihi seviyesinden reddedildiğini ve daha sonraki boğa koşusu için pek olumlu görünmediğini söylüyor. “55 günlük SMA, Salı günü boğalar için üstesinden gelinemeyecek kadar ağır olduğunu kanıtladı” diyen analist, fiyat hareketinin azalmasıyla, ayıların fiyatı 0,98 dolar civarında 200 günlük SMA’ya doğru indirmeye çalıştığını belirtiyor. Analizine devam eden Filip L.nin beklentileri ve değerlendirmeleri şu yönde:

Bu şekilde, ayılar 4 Ekim’in en düşük seviyesi ile çift dip ile karşı karşıya kalacak. Buna psikolojik seviye olan 1 doları ekleyin ve boğaların, ayıları önceden açık pozisyonlarından yıkamak için üç nedeni var. Tabii ki, bugün küresel piyasa hissiyatı, bir arka rüzgardan ziyade bir ters rüzgara neden oluyor.

Ripple
Ripple (XRP) günlük grafik

Analist, toz duman dağıldığında ve piyasaların risk iştahı açıldığında, boğaların XRP fiyat hareketini tekrar beşinci vitese kaydıracağını ve 1,09 doları yeniden test etmek ve kırmak için harekete geçeceğini bekliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Bitcoin, ETH ve Ripple İçin Bu Seviyeleri Gösterdi