Analist, Arbitrum’da İzlediği 13 Altcoin’i Paylaştı: İşte Liste!

405 görüntülenme
Analist, Arbitrum’da İzlediği 13 Altcoin’i Paylaştı: İşte Liste!

Popüler bir layer-2 çözümü olan Arbitrum, son zamanlarda en çok dikkat çeken ağlardan birisi. Ağda, son zamanlarda birçok proje oluşturuluyor. Analist Thor Hartvigsen, Arbitrum ağında izlediği 13 altcoin projesini ve beklentilerini listeledi. İşte detaylar…

Analist, Arbitrum’daki bu altcoin projelerine dikkat çekti

 Kendini DeFi araştırmacısı olarak tanıtan ve Twitter üzerinde 45.000’in üzerinde takipçisi olan Thor Hartvigsen, son zamanlarda gündemde olan Arbitrum ağında izlediği projeleri açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Arbitrum, bir layer-2 çözümüdür. Bu projelerin çoğunun şu anda lansmanının yapılmadığını belirtmekte fayda var. Analistin listesi, aşağıdaki şekilde:

 • Dopex (DPX): Analist, Dopex protokolünün rDPX ile desteklenen sentetik varlık minting’i sürecinin önemli olduğuna işaret etti.
 • Camelot (GRAIL): Analiste göre Camelot, toplam kilitli değer açısından yükseliş trendinde ve işlem gören günlük hacim açısından da görüldüğü gibi, popülaritesinde bir artış yaşadı.
 • PlutusDAO (PLS): Plutus, plsDPX, plsJONES ve plsSPA gibi tokenlara sahip bir yönetim aggregator’ıdır. Analist, PLS emisyonlarından ek gelir sağlayan bir plvGLP kasasının da tanıtıldığına işaret etti.
 • GMX (GMX): GMX’in yol haritasını vurgulayan analist, GMX V2’nin çok çeşitli sentetik varlıkların alım satımını başlatacağını belirtti. Bu sentetik varlıkların yalnızca kriptolardan oluşmayacağının altını çizdi. Ayrıca, lansmanın çok yakın olduğunu düşündüğünü  belirtti.
 • Vela (VELA): Analist, VELA’nın beta yol haritasının yakın zamanda geleceğini, bu nedenle mevcut bilgilerin sınırlı olduğunu söyledi. Önümüzdeki süreçte resmi lansmanı, VELA airdrop’unu ve cross-chain köprüleme olayını beklediğini belirtti.
 • Pendle Finance (PENDLE): Pendle, tokenları anapara ve getiri sürümüne ayırarak Ethereum staking türevleri (stETH ve rETH) gibi varlıklarda yüksek getiri sunar. Kullanıcılar, artırılmış verim, protokol geliri ve yönetişim gücü almak için PENDLE’ı vePENDLE için kilitleyebilir.
 • Rage Trade (RAGE): Rage Trade, DeFi likiditesi ve delta nötr GLP havuzları tarafından desteklenen bir ETH sözleşmesi dahil olmak üzere çeşitli ürünler geliştirdi. Analist, RAGE altcoin projesi ve birkaç ürünün lansmanını beklediğini söyledi. Ayrıca, yakın zamanda bir yol haritasının sunulmasını beklediğini açıkladı.
Önde Gelen Bu Altcoin’den Büyük Bir Yükseltme Duyurusu Geldi
 • Zyberswap (ZYB): Zyberswap, sadece Şubat ayında 185 milyon dolarlık bir TVL’ye ulaşan büyük bir likidite akışı gören Arbitrum endeksidir. Analist, protokolün a16z’nin proje likidite havuzlarına birkaç milyon yatırmasıyla dikkatini çektiğini söyledi.
 • Radiant Capital (RDNT): Radiant, 100 milyon dolarlık TVL’ye sahip çok zincirli bir borç verme protokolüdür. Analist, ağda üretilen ücretlerin yüzde 60’ının RDNT dolaplarına gideceği ve RDNT emisyonlarında azalma olacağına dikkat çekti ve projenin token ekonomisini övdü.
 • Buffer Finance (BFR): Buffer Finance, ikili opsiyonları tanıttı. Bu ay toplam işlem hacmi 745 bin dolar. Analist ayrıca platformda hem kripto hem de forex çiftlerin alınıp satılabileceğine dikkat çekti.
 • Arbitrove (TROVE): Arbitrove, kullanıcıların yatırım yapabileceği ALP adında bir Arbitrum token getiri indeksi sunar. Analist, TROVE’un halka açık satışını bitirdiğine işaret etti.
 • FactorDAO (FCTR): Factor, tokenize kasalar ve özelleştirilebilir likidite havuzları gibi çeşitli ürünlerle on chain bir varlık yönetimi platformu kuruyor.
 • JonesDAO (JONES): JonesDAO, Arbitrum’da 43 milyon dolarlık mevcut TVL’ye sahip birkaç DeFi kasası sunmaktadır. Bunlar, Dopex’in opsiyon kasalarını ve bir delta tarafsız GLP kasasını içerir. Analist, gelecekte eklenecek yeni kasaları ve stratejileri görmeyi beklediğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk, Kripto Düşmanını Hedef Aldı: 'Büyük Hata'!
Elon Musk, Kripto Düşmanını Hedef Aldı: Büyük Hata! Tesla’nın kurucusu ve şu anki Twitter sahibi Elon Musk, kripto para birimlerine karşı düşmanlığıyla bilinen Charles Munger hakkında bir yorum yaptı. Musk, en son attığı tweet’inde, Munger’ın bir “yatırım hatası” olarak görülebilecek bir hareketini ifşa etti. İşte...
Aslı Dinçer 1 ay önce