Reklamı kapat

Analist Tarih ve Rakam Verdi: Bitcoin, Solana ve ETH Toplayın!

0 görüntülenme

Bitcoin (BTC) fiyatı, üst üste ikinci hafta yatay hareket ediyor. Bu sırada bir analist Solana, Ethereum ve Bitcoin’e dair tahminlerini paylaştı. İşte detaylar…

Analist Solana, BTC ve ETH’ye dikkat çekti

Tüm fiyat düşüşleri göz önüne alındığında, yine de Bitcoin biriktirmek için ideal bir an mı? Uzun vadeli BTC pozisyonları satın almak için tarihsel olarak ideal zamanlar, Twitter’da bir kripto para birimi analisti tarafından not edildi. Kullanıcı MCP “Bitcoin halving’inden 12-15 ay önce ve önceki rekordan (ATH) 12-15 ay sonra olan Kasım 2022 – Mayıs 2023 tarihleri önemli” diyor Bu tarihler, uzun vadede Bitcoin biriktirmek için en iyi zamanlardır. Analist, üç kripto para birimine yönelik dip hedefleri ve ortalama fiyatlarını aşağıdaki gibi açıkladı:

Tarihsel olarak, uzun vadeli satın alımlar için en iyi zamanlar: Bitcoin halving’den önceki 12-15 ay ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonraki 12-15 ay.

  • Bitcoin: 12.000-14.000 dolar / 14.200-16.500 dolar
  • Ethereum: 480-580 dolar / 635-775 dolar
  • Solana: 12-18 dolar / 20-26 dolar

Yazım sırasında Bitcoin yüzde 0.5’lik bir yükseliş ile 19.192 dolardan el değiştiriyor. Yani, MCP’nin hedeflediği seviyelerin 5.000 dolar kadar üzerinde. Ethereum yüzde 0.4 yükseliş ile 1.295, Solana ise yüzde 0.12lik düşüş ile 32.38 dolardan el değiştiriyor. Genel olarak kullanıcının beklentilerinin bir hayli düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle bunun yalnızca bir tahmin olduğunu, piyasaların mutlaka böyle hareket etmesi gerekmediğini hatırlatmak isteriz. Her yatırımcı, yatırımını, kendi araştırmaları doğrultusunda yapmalı.

Bitcoin en kötü yılında mı?

Kripto para birimi için en kötü yıllardan biri 2022 idi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi yatırımcılar rekor seviyelerden dik fiyat düşüşleri deneyimledi. Dün, Bitcoin bir kez daha 20.000 doları aşmaya çalıştı, ancak bu haftanın başlarında olduğu gibi durduruldu. Ardından düşüş yaşadı. Orta büyüklükteki kripto para birimleri bazı kazanımlar elde etti. Diğer tarafta, daha büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin çoğu şu anda biraz kırmızıda.

Kripto para piyasasındaki riskler asılı kalırken, Bitcoin fiyatı şimdilik nasıl hareket edeceğinden emin değil gibi duruyor.  Artışların takibinin olmaması, trader’ların toparlanma konusunda pek emin olmadıklarını gösteriyor. Ayrıca piyasaları makroekonomik gelişmeler ve çeşitli metrikler de etkiliyor. Örneğin, ABD Merkez Bankası’nın (FED) açıklamaları, faiz artışı gibi gelişmeler piyasaları etkiliyor. Bunun dışında on-chain metrikler, madencilerin getirisi, yatırımcıların zarardaki yüzdesi, MVRV oranı gibi ölçümler fiyatta önemli olma ihtimali taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB Mucidi, Beklenen Duyuruyu Yaptı: İşte Ayrıntılar! Shiba Inu (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, merakla beklenen projelere dair yeni açıklama yaptı. Shiba Inu kart oyunu Shiba Eternity ve Shibarium’un bu projedeki rolü hakkında yeni ayrıntıları açıkladı. İşte detaylar… SHIB mucidi Shiba Eternity’de gelir dağılımını...
Aslı Dinçer 2 ay önce