Milyonluk Aboneli Analist, Tarih de Verdi: Bu Altcoin 10x Yapabilir!

efegerb
efegerb
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto kanalı Coin Bureau’nun Guy takma adlı kripto analisti ve traderı, Helium (HNT) için fiyat tahminini ve bu “değerli altcoin” üzerindeki yükseliş beklentisinin nedenlerini açıklıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin değerlendirmelerini okuyucularımız için hazırladık.

Altcoin projesine genel bakış

Helium (HNT), Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan, Blockchain’le çalışan bir ağdır. Kripto analistine göre, Helium ana ağı, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmasına ve node ağı üzerinden veri göndermesine izin veriyor:

Nodlar, kablosuz bir ağ geçidi ve bir Blockchain madencilik cihazının bir kombinasyonu olan Hotspot’lar şeklinde gelir. Nodları işleten kullanıcılar, böylece Helium’un yerel kripto para birimi tokeni HNT’de madencilik yapar ve ödüller kazanır.

Altcoin

HNT, Helium Blockchain’in yerel kripto para birimidir. HNT’nin maksimum 223 milyon arzı var ve maden öncesi ve ICO bulunmuyor. Analiste göre bu, HNT’nin arzının sıfırdan başladığı ve ilk iki yılda toplam 120 milyon HNT basıldığı anlamına geliyor. Helium, geçtiğimiz günlerde bu yıllık emisyonu 30 milyona indiren ilk yarılanma olayını gördü.

HNT fiyat katalizörü ve fiyat potansiyeli

Fiyat hareketi açısından, HNT bir yıldan fazla bir süredir sürekli bir yükseliş trendi içinde ve bu yükseliş trendi, Helium topluluğunun 5G altyapısına destek sağlamak için oy kullandığı Nisan ayında hızlandı.

Altcoin

Ağustos ayında, HNT fiyatı tekrar 26,5 dolarlık ATH’sine yükseldi. Tradera göre, HNT rallisinin 3 ana nedeni var. Bunlardan ilki, 6 Ağustos’ta gerçekleşen HNT halving (yarıya indirme) etkinliği. İkinci olarak, 10 Ağustos’ta Helium, Andreessen Horowitz’in HNT için toplam 111 milyon doları aşan büyük bir VC finansman turuna öncülük ettiğini ve Alameda Research gibi diğer büyük isimlerin yer aldığını duyurdu. Ve son olarak, 31 Ağustos’ta FreedomFi, 5G destekli Helium etkin noktaları üreten ilk şirket olacağını açıkladı. Gelişmelerin HNT fiyatına etkisi açısından analist şu değerlendirmeyi yapıyor:

Helium’un bir yıldan kısa bir süre içinde IoT ağı için 150.000’den fazla etkin noktaya katıldığı göz önüne alındığında, 5G ağı için en azından aynı miktarda üstel büyüme ve muhtemelen çok daha fazlasını göreceğiz.

Altcoin

Kripto analistine göre, eski internet servis sağlayıcıları, kendi 5G altyapılarının bir parçası olarak Helium’dan yararlanmaya başlarsa, bu, HNT talep kadranını 11’e çıkaracak ve dolayısıyla, bu, HNT’yi başka bir ay rallisine gönderecektir. Analist, 2 milyarın altında bir piyasa değeri olan altcoin projesinin, gelecek yıl içinde kolayca 10 katına çıkmasını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Milyonluk Aboneli Analist, Tarih de Verdi: Bu Altcoin 10x Yapabilir!

Yorumlar kapalı.