Dip Öngörüleri Çıkan Analistin Bitcoin İçin Son Tahmini!

Analistin Dip Bitcoin İçin Son Tahmini
Analistin Dip Bitcoin İçin Son Tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Kasım ayının dibini 16.000 dolardan satın alan, sonra 25.000 dolarlık yerel zirvede satan ve 23.000 dolardan tekrar satın alan bir trader, Bitcoin ve genel piyasa görünümünü bir kez daha güncelledi.

DonAlt, Bitcoin ve altcoin piyasası için çok önemli bir anın ortaya çıktığını söylüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere DonAlt, isabetli tahminleriyle gündeme gelen bir analist oldu. FTX’in iflas ettiği Kasım ayında 16.000 dolardan BTC satın aldı ve 25.000 dolardan ilk karlı alımını gerçekleştirdi. Şu anda 23.000 dolardan tekrar pozisyon alan analist, BTC’nin aylık kapanışı yaklaşırken piyasalar için çok önemli bir anın ortaya çıktığını söylüyor.

Kripto analisti, yakın tarihli Youtube videosunda, BTC’nin 23.291 dolarlık aylık direncin üzerinde kapanmanın eşiğinde olduğunu ve bunun BTC’nin 2023 rallisinin henüz bitmediğini gösterdiğini söyledi.

DonAlt, 23.291 dolara denk gelen aylık direncin üzerinde dalgalı fiyat hareketlerinin sürmesini bekliyor.

Aylık direncin üzerinde kapatırsak, önümüzdeki ay biraz düşüş bekleyeceğim. Ancak genel olarak, BTC’nin tekrar yükselmesini bekliyorum. Bu yüzden pozisyonumdan oldukça memnun olacağım.

Boğa tuzaklarına dikkat

DonAlt, yoğun bir FOME duygusu nedeniyle piyasaya yeniden girdiğini ve BTC’ye ilişkin yükseliş görüşünün, BTC’nin 23.000 dolara yaklaşmasına rağmen bozulmadan kaldığını söylüyor. Kripto analisti, Bitcoin bir kez daha 23.000 doların altına düşerse ve 22.500 dolar civarında önemli destek alanına yaklaşırsa, yatırımcıların son derece dikkatli olması gerektiğini söylüyor:

Bence o alandaki en iyi desteğe yaklaşık 23.000 dolara doğru biraz geri çekildik. Eğer kırılmaya başlarsa, temkinli olmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü o zaman artık daha yüksek dipler yapmadığımız bir alana giriyoruz ve eski aralıklara 22.500 doların altına geri dönüyoruz.

DonAlt tek değildi, Alex Krüger’da Bitcoin için sert hareketlerin yakın olduğunu söylüyor

Yaygın olarak takip edilen bir diğer kripto analisti Alex Krüger, kripto piyasasının yükseliş aşamasına girmesini beklediğini söylüyor. Krüger, siyah kuğu (black swan) olayı dışında S&P 500’ün 3.000 dolara düşeceğini düşünmediğini söylüyor.

Bunun yerine, hisse senetlerinin muhtemelen bir aralık içinde işlem görerek Bitcoin (BTC) ve kripto piyasasına geleneksel piyasalardan korelasyonu bozma ve yukarı doğru hareket etme şansı vereceğini söylüyor.

Krüger ayrıca, enflasyonun daha fazla düşmemesi durumunda, Fed’in faiz oranlarını beklenenden daha yükseğe çıkarabileceği ve bunun da kriptoyu yeni diplere getirebileceği konusunda uyarıyor. Analist genel olarak yukarı yönlü değişken bir hareketin şekillenebileceğini düşünürken, makro olayların yol açabileceği düşüşleri göz ardı etmemeyi tavsiye ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dip Öngörüleri Çıkan Analistin Bitcoin İçin Son Tahmini!